BRITA PURITY C500 Steam Profesjonalny wkład filtrujący
BRITA PURITY C500 Steam Profesjonalny wkład filtrujący
BRITA PURITY C500 Steam Profesjonalny wkład filtrujący
BRITA PURITY C500 Steam Profesjonalny wkład filtrujący

BRITA PURITY C500 Steam Profesjonalny wkład filtrujący

 • BRITA PURITY C500 Steam to filtr wody dedykowany do małych i średnich pieców konwekcyjno-parowych. Czteroetapowy proces filtrowania dekarbonizuje wodę, redukuje ilość substancji negatywnie wpływających na smak i zapach oraz zmiękcza wodę.
Producent: Brita
Kod produktu: 1023320

Wybierz wariant:

751,81 zł
/ szt.
Gwarantujemy najniższą cenę. Znalazłeś ten produkt taniej?
Przedstaw nam swoją ofertęNegocjuj cenę
Bezpieczne zakupy - 14 dni na zwrot
Kup na raty (oblicz ratę)
Kup teraz, zapłać za 30 dni
wystarczy wypełnić formularz
Zadzwoń i zamówtel. 12 201 86 86 (Pon.-Pt. 9:00-17:00)

Zobacz zestawy z tym produktem

BRITA PURITY C500 Steam Filtr do wody z regulowaną głowicą

BRITA PURITY C500 Steam Filtr do wody z regulowaną głowicą
965,40 zł
917,13 zł
oszczędzasz: 48,27 zł

Wkład filtrujący BRITA PURITY C500 Steam - profesjonalny filtr wody dedykowany gastronomii

Filtr BRITA PURITY C500 Steam to zaawansowane rozwiązanie filtracyjne zaprojektowane specjalnie do małych i średnich pieców konwekcyjno-parowych. Jego głównym zadaniem jest obniżanie twardości węglanowej wody pitnej, co zapobiega nawarstwianiu się kamienia w sprzęcie. Filtr skutecznie zatrzymuje jony metali, takie jak ołów i miedź, oraz obniża zawartość substancji takich jak chlor, które mogą negatywnie wpływać na smak i zapach wody.

Korzyści z użycia filtra BRITA PURITY C500 Steam to między innymi ograniczenie osadów kamienia i wynikających z nich awarii, co przekłada się na niższe koszty serwisu i napraw. Filtr pomaga utrzymać wysoką jakość przygotowywanych potraw, eliminując substancje, które mogą osłabiać ich smak i aromat. Jest również łatwy w obsłudze dzięki systemowi wymiany wkładu i posiada specjalnie przystosowane ustawienia obejścia do systemów bezpośredniego wtrysku i urządzeń gotujących.

System filtrów wody Birat Purity optymalizuje wodę wodociągowych specjalnie do pieców konwekcyjnych. Filtr dekarbonizuje przepływającą przez niego wodę. Zmniejsza osady kamienia w i na urządzeniu końcowym. W zależności od ustawienia obejścia usuwa wapń, jony magnezu, a także jony metali ciężkich takich jak ołów i miedź. Ponadto filtr usuwa zmętnienie wody i zanieczyszczenia organiczne.

Zwiększony przepływ (do 300l/h przy spadku ciśnienia o 1 bar) umożliwia płynną pracę pieca konwekcyjno-parowego. W ramach rodziny filtrów Brita Purity C Steam wyróżniamy 2 rozmiary filtrów: C500 oraz C1100. Wydajność przy 10 0dH waha się od 4675 litrów do 7907 litrów (przy obejściu 1).

Filtry BRITA PURITY C Steam

Przepływ wody przez cały filtr kluczem do dokładnej filtracji

Filtr BRITA PURITY C500 Steam wyróżnia się innowacyjną technologią przepływu wody. Rozwiązanie to, opracowane przez firmę BRITA, polega na równomiernym przepuszczaniu wody przez całą powierzchnię filtrującą. Takie podejście zapewnia konsekwentnie wysoką skuteczność w redukcji twardości węglanowej przez cały okres użytkowania filtra. Jest to kluczowe dla utrzymania optymalnej wydajności i długowieczności urządzeń kuchennych, szczególnie w kontekście pieców konwekcyjno-parowych, gdzie osady kamienia mogą powodować awarie i wymagać kosztownych napraw.

Filtr ten posiada również ważne atesty i certyfikacje, potwierdzające jego bezpieczeństwo i efektywność. Polski atest PZH oraz certyfikaty ISO są świadectwem wysokiej jakości i zgodności z rygorystycznymi normami. Ponadto, filtr został dopuszczony do kontaktu z żywnością na podstawie testów przeprowadzonych przez renomowane niezależne instytucje, takie jak TUV, SVGW, WRAS, i VA. Jego podzespoły elektroniczne, oznaczone symbolem CE, również spełniają wysokie standardy europejskie.

 

Zastosowanie wkładu filtrującego BRITA PURITY C500 Steam przynosi szereg korzyści:

 • Osady kamienia oraz wynikające z nich awarie są ograniczone, podobnie jak dodatkowe koszty serwisu i napraw. Dysze parowe rzadziej się zatykają, a piec działa sprawniej
 • Wypieki, ryby, mięso i warzywa mogą być gotowane w optymalnych warunkach: pierwiastki takie jak chlor, które mogłyby osłabić smak i aromat, są usuwane dla poprawy smaku
 • Łatwa obsługa dzięki systemowi wymiany wkładu
 • Ustawienie obejścia są specjalnie przystosowane do systemów bezpośredniego wtrysku i urządzeń gotujących
 • Zwiększona szybkość przypływu do 300 l/h przy spadku ciśnienia o 1 bar

Filtry BRITA przeznaczone są wyłącznie do wody dopuszczonej do spożycia przez ludzi.

Jak wygląda proces oczyszczania wody w filtrze BRITA PURITY C500 Steam?

Schemat filtracji wody w filtrze BRITA PURITY C Steam

Proces filtracji wody w filtrze BRITA PURITY C500 Steam jest złożony i obejmuje kilka etapów, co gwarantuje skuteczną i wszechstronną oczysztość wody. Oto szczegółowy opis każdego etapu:

 1. Filtracja wstępna: Pierwszym krokiem jest filtracja wstępna. Na tym etapie, filtr wstępny niezawodnie zatrzymuje duże cząsteczki zawieszone w wodzie. Jest to kluczowe dla ochrony pozostałych elementów filtrujących przed szybkim zużyciem i zablokowaniem, co przedłuża żywotność całego systemu filtracji.

 2. Redukcja twardości węglanowej: Następnie woda przechodzi przez mieszankę filtrującą specjalnie zaprojektowaną do redukcji twardości węglanowej. Redukcja twardości węglanowej jest ważna, ponieważ zapobiega to powstawaniu kamienia w urządzeniach, z których woda jest używana, takich jak piece konwekcyjno-parowe. Obniżenie twardości węglanowej pomaga również w zachowaniu właściwego smaku i jakości wody.

 3. Filtracja węglem aktywnym: Kolejnym krokiem jest filtracja za pomocą węgla aktywnego. W tym etapie, woda przepływa przez filtr z węglem aktywnym, który usuwa z wody wszystkie substancje, takie jak chlor oraz składniki organiczne. Te substancje mogą mieć niekorzystny wpływ na smak i aromat wody, a ich usunięcie jest istotne dla zapewnienia optymalnej jakości przygotowywanych potraw i napojów.

 4. Filtracja dokładna: Ostatnim etapem procesu jest filtracja dokładna, którą wykonuje włóknina. Filtracja dokładna zatrzymuje najdrobniejsze cząsteczki, które mogłyby przedostać się przez poprzednie etapy filtracji. To zapewnia, że woda jest nie tylko miękka i wolna od szkodliwych substancji, ale również klarowna i wolna od wszelkich drobnych zanieczyszczeń.

 

Specyfikacja techniczna filtra do wody BRITA PURITY C500 Steam:

 • Technologia: dekarbonizacja
 • Wydajność: do 4.675 l
 • Maks. ciśnienie robocze: 8.6 bar
 • Temperatura wody: 4 – 30 °C
 • Zakres przepływu: 100 - 300 l/h(Przepływ przy spadku ciśnienia o 1 bar)
 • Wymiary: 144 x 144 x 557 mm
 • Waga: 4,6 / 6,9 kg (suchy/mokry)
 • Przyłącza: G 3/8"
 • Ułożenie robocze: poziome lub pionowe, możliwość używania po zastosowaniu domowego zmiękczacza wody. 

 

Dostępność produktu
Produkt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynku
Tak
Spadek ciśnienia
0,1 bar
Żywotność w litrach - (do)
4675 litrów przy twardości węglanowej 10°dH i ustawieniu obejścia 1
Ciśnienie maksymalne
8,6 bar
Ciśnienie minimalne
2 Bar
Minimalna temperatura wody
4 stopnie Celsujsza
Rozmiar/typ wkładu
Głowica Brita
Maksymalna temperatura wody
30 stopni Celsjusza
Wydajność litry/godzinę
300 l/h
Szerokość (cm)
144 mm
Głębokość (cm)
144 mm
Wysokość (cm)
557 mm
Waga (kg)
4,6 kg (suchy)
Technologia filtracji
dekarbonizacja
Budowa filtra wody
Do pieców konwekcyjno-parowych
Typ produktu
wkład
Do pobrania
Nasi klienci najczęściej pytają o
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:12 201 86 86 lub 512 290 310
Zadaj swoje pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Negocjuj cenę
Uważasz, że cena tego produktu jest zbyt wysoka? Negocjuj!
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel