Darmowa dostawa od 200,00 złBezproblemowa rezygnacja do 14 dni
Zamów ponownie info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310

Brita, Dafi, Aquaphor - jaka butelka filtrująca jest najlepsza dla Ciebie?

2023-02-01
Brita, Dafi, Aquaphor - jaka butelka filtrująca jest najlepsza dla Ciebie?

Która butelka filtrująca będzie dla Ciebie najlepsza?

Butelki z filtrem do wody zagościły na rynku już kilka lat temu i wciąż pojawiają się nowe modele. Każda z wiodących marek zajmujących się oczyszczaniem wody ma już swoje modele: Brita, Dafi, Aquaphor — czym się różnią i którą butelkę filtrującą wybrać?

Butelki i bidony z filtrem do wody Brita

Marka Brita ma w swojej ofercie dwa modele, obydwa o pojemności 0,6 L: butelka filtrująca Vital oraz bidon z filtrem do wody Brita Active otwierają nasz ranking. Oprócz pojemności obydwa warianty łączy gama dostępnych kolorów (różowy, niebieski, limonkowy) oraz zastosowany filtr Brita MicroDisc. Obie mają też podobną wysokość oraz ustnik jak w klasycznych bidonach.

Wśród różnic wymienić należy styl — Brita Vital to elegancka butelka na wodę z filtrem, która wygląda jak szklana. Składa się z przezroczystego zbiornika o szklistym połysku i skrywającej filtr nakrętki w intensywnym kolorze. Ustnik skrywa dość masywna pokrywka, która osłania go przed zabrudzeniem i zapobiega przypadkowemu rozlaniu. Brita Vital waży około 197g.
Drugi wariant, czyli Brita Active, to typowy, sportowy bidon. Dymne tworzywo, z którego wykonany jest zbiornik, ma pewną istotną zaletę: jest na tyle elastyczne, że butelkę można ścisnąć, żeby przyspieszyć wypływanie wody lub np. napełnić kubek, którym może być zatyczka bidonu. Brita Active ma też praktyczny uchwyt, który pozwala wygodnie nosić butelkę na palcu lub przyczepić ją do plecaka. Bidon jest lżejszy od butelki — waży około 172 g.

Butelka filtrująca wodę Aquaphor City

Butelki z filtrem Aquaphor zdecydowanie zwracają uwagę stylem, w którym dopracowany został każdy szczegół. Do wyboru mamy wiele wariantów kolorystycznych, w każdym znajdziemy ten sam filtr do butelek Aquaphor City. Każda ma pojemność 0,5 L.

Bidony z filtrem do wody Aquaphor City wykonane są z Tritanu o wykończeniu Soft Touch. Jest to materiał nie tylko przyjemny w dotyku (porównywalny z miękką gumą), ale też daje miłe dla oka, szronione wykończenie butelki. Elementy pokrywki i materiałowy pasek na nadgarstek są idealnie dobrane kolorystycznie, przez co całość staje się naprawdę gustownym gadżetem.

Butelka Aquaphor City ma na pokrywce specjalną blokadę przycisku — wystarczy przesunąć ją w górę jednym ruchem palca, aby zapobiec rozlaniu cieczy w plecaku czy torebce. Butelka Aquaphor City waży około 153 g.