Dzbanek filtrujący: doskonała woda nie tylko do picia!

2020-12-02
Dzbanek filtrujący: doskonała woda nie tylko do picia!

Dzbanek filtrujący: podręczny i wielofunkcyjny

Dzbanki filtrujące wodę to już praktycznie standardowy widok w każdej kuchni. Lubimy je za kompaktowe wymiary i niskie koszty użytkowania. Co więcej, nowoczesne dzbanki filtrujące są też bardzo estetyczne, a oferta wkładów pozwala dobrać idealny do każdych potrzeb. Zwłaszcza, że oferta stale się poszerza! Podoba Ci się szklany dzbanek filtrujący, ale jest zbyt ciężki i wrażliwy na obicia? Wybierz dzbanek z Tritanu! Lubisz wodę z dzbanka, ale chcesz, by była bardziej wartościowa? Zastosuj wkład magnezowy do dzbanka filtrującego! Te proste rozwiązania dla wielu z nas wydają się być oczywiste. A co z zastosowaniem dzbanka? Czy jest to tylko urządzenie na kuchenny blat, czy może posiada szersze zastosowanie? Czy Dzbanek filtrujący wodę to dobry pomysł na prezent? Dajmy się zaskoczyć!

Dzbanek filtrujący wodę... w łazience?

Jakiś czas temu na forach internetowych zawitała nowa moda: mycie twarzy i płukanie włosów wodą źródlaną lub mineralną. Choć byłoby można dyskutować, czy takie postępowanie jest zasadne, to jedno jest pewne: chlor zawarty w wodzie z kranu nie służy urodzie. Może on przyczyniać się do uczucia suchości skóry, puszenia się włosów, a w skrajnych przypadkach być powodem uczulenia. Aby uniknąć takich nieprzyjemności i zwiększyć efektywność codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, warto sięgnąć po wodę bez chloru. Efekt taki osiągniemy z pomocą praktycznie każdego kuchennego filtra wody, sprawdzi się również dzbanek filtrujący. Wszystkie wkłady filtrujące do dzbanka Brita czy też Aquaphhor stworzone są na bazie węgla aktywnego, który zapewnia redukcję obecnego w wodzie kranowej chloru i innych zanieczyszczeń chemicznych. Mamy więc dwa zaskakujące wnioski: po pierwsze, dzbanek filtrujący ma szansę doskonale sprawdzić się w... łazience, jako asystent pielęgnacji :) po drugie, z tego samego powodu, jest to doskonały pomysł na prezent dla mamy, żony, siostry, przyjaciółki...

Oczywiście w przypadku przewlekłych problemów ze skórą konieczna jest konsultacja ze specjalistą! Jednak niezależnie od tego, praktyczny dzbanek filtrujący wodę z pewnością sprawdzi się jako pomysł na prezent dla każdej dziewczyny czy kobiety.

pomysł na prezent dla niej


Dzbanek z filtrem... w salonie?

Co dzbanek filtrujący wodę może robić w salonie? Cóż, bez wątpienia może dostarczać pysznej, świeżej wody do picia :) to jednak nie jedyne zadanie, jakie może pełnić. 
Moda na hodowanie pięknych roślin zawitała w naszych mieszkaniach na dobre. Barwne storczyki, klasyczne paprocie, wrażliwe calathee, dziurawe monstery coraz częściej zdobią nasze parapety, ale jaką wodą podlewać te piękne rośliny? Mało kto wie, jakie szkody może wyrządzić obecny w wodzie z kranu chlor i inne zanieczyszczenia chemiczne. Zahamowanie wzrostu rośliny to tylko jeden z problemów - z czasem może dojść nawet do obumarcia korzeni! Kolejnym problemem, szczególnie w przypadku egzotycznych roślin, jest twardość wody. Większość z nich preferuje do podlewania miękką wodę, a w naszym kraju to niestety rzadkość, jeśli chodzi o wodę wodociągową. Czy dzbanek filtrujący wodę może rozwiązać ten problem? Oczywiście! Wystarczy wybrać dzbanek filtrujący wodę z wkładem zmiękczającym. Zawiera on nie tylko węgiel aktywny, który pomoże zredukować szkodzący roślinom chlor, ale także złoże zmiękczające. Nowoczesny dzbanek to dobra odpowiedź na pytanie o to, jaka woda sprawdzi się do podlewania monstery, paproci, storczyków, calathei i innych kwiatów.


Dzbanek filtrujący wodę z filtrem magnezowym to  przepis na zdrowe napoje dla dzieci i dorosłych

Wróćmy do głównego zadania dzbanków filtrujących, czyli do przygotowania wody do picia. Oprócz bezpośredniego jej spożywania, możemy używać jej także jako doskonałej bazy do domowych napojów izotonicznych czy też rozgrzewających. Dzięki dostępności dzbanków filtrujących z wkładem magnezowym Aquaphor, nasze napoje mogą być wzbogacone dodatkową porcją tego cennego pierwiastka. Magnez jest szczególnie ważny dla dzieci, także dla osób zmagających się z częstym wysiłkiem fizycznym lub stresem, jak również dla osób starszych. Jeśli bliska Ci osoba należy do jednej z tych grup. dzbanek Aquaphor z filtrem magnezowym z pewnością będzie dobrym pomysłem na prezent na urodziny czy pod choinkę!

Dzbanek filtrujący wodę: pomysł na prezent na urodziny, święta i nie tylko

Plusów dzbanka filtrującego wodę jest wiele. Oprócz wygody użytkowania i niskiej ceny, pamiętajmy też o jego wielofunkcyjności. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mieszkańcy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na bardziej zaawansowany system filtracji. Czy to dobry pomysł na prezent? Odpowiedź nasuwa się sama ;)


 

sklep prosto z kranu krakow

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel