filtry węglowe i z KDF

( ilość produktów: 48 )

W tej kategorii przedstawiamy bogatą ofertę węglowych wkładów do filtrów wody. Występują różne rodzaje wkładów do filtrów wody: z węgla aktywnego sypkiego, z bloku węglowego, czy też z węgla z łupin kokosa. Tajemnicą ich skuteczności jest duża porowatość i zdolności absorpcyjne węgla. Filtr do wody pitnej węglowy usuwa z wody nadmiar chloru. Zauważalnie poprawia smak i zapach wody. W naszej ofercie znajdują się także wkłady węglowe mechaniczne oraz z bakteriostatycznym złożem KDF.

Nic nie daje lepszego orzeźwienia w gorące letnie dni niż szklanka zimnej i czystej wody. Tak samo w chłodne zimowe wieczory najlepiej rozgrzewa gorąca herbata lub gęsta zupa. Niestety, nie zawsze jest tak kolorowo. Chociaż przedsiębiorstwa wodociągowe intensywnie reklamują dostarczaną nam wodę jako zdatną do picia nawet na surowo, wiele zależy od naszej domowej instalacji. W osadach oblepiających stare rury może znajdować się wiele zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na jakość wody. Nawet szerszy wachlarz niebezpieczeństw może czekać na nas, jeśli korzystamy z własnej studni. W takich sytuacjach zalecane lub nawet niezbędne będzie zaopatrzenie się w filtr węglowy do wody pitnej. Czym on jest i dlaczego warto w niego zainwestować?

Czym jest filtr węglowy do wody?

Filtry węglowe wykonane są zazwyczaj z wysoce aktywnego węgla, który filtruje wodę nie tylko mechanicznie, ale przede wszystkim dzięki swoim właściwościom usuwa z niego nadmiar szkodliwych pierwiastków i związków chemicznych. W ten sposób dzięki filtrom węglowym nasza woda będzie miała lepsze walory nie tylko fizyczne, ale także wizualne, smakowe i zapachowe. Przefiltrowany płyn nie tylko lepiej smakuje i pachnie, ale także w mniejszym stopniu pozostawia zacieki i plamy na urządzeniach z tej wody korzystających. Za polepszenie walorów smakowych odpowiada zazwyczaj ograniczenie występowania w wodzie pierwiastków metali, a za ograniczenie wielkości zacieków i „skorup” w garnkach i czajnikach – usuwanie przez filtr nadmiaru jonów wapnia i magnezu. Stosowanie wkładów węglowych to więc nie tylko pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale także dłuższa żywotność sprzętów gospodarstwa domowego.

Dlaczego warto zainwestować w filtr z węglem aktywnym do wody?

Pomimo że woda w naszych kranach jest zazwyczaj wstępnie filtrowana, mogą się w niej nadal znajdować pozostałości chloru, pestycydów, węglowodorów aromatycznych, a nawet metali ciężkich. Nie wolno zapominać także o drobnoustrojach, które mogą wywoływać różnego rodzaju choroby. Filtry z węglem aktywnym pozwalają na ograniczenie ilości zanieczyszczeń w wodzie, jednocześnie zmniejszając ich wpływ na nasze zdrowie. Prócz względów zdrowotnych, węglowe filtry do wody mają za sobą także argumenty natury ekonomicznej i ekologicznej. Częstym zamiennikiem dla wody kranowej jest ta butelkowana. Sprzedawana jest ona zazwyczaj w jednorazowych butelkach plastikowych. Nawet pomimo wciąż rosnącej ilości plastiku poddawanego recyklingowi, wiele odpadów z tworzyw sztucznych nadal ląduje na zwykłych wysypiskach. W końcu czy idąc ulicą, wyrzucamy puste opakowanie do zwykłego kosza, czy szukamy specjalnego pojemnika na odpady segregowane? Inny argument jest natury ekonomicznej. Zakup wody butelkowanej to znacznie większe koszty niż używanie tej z kranu (szczególnie przy aktualnej wydajności filtrów). Nawet jeśli wydaje się to być tylko kilkadziesiąt groszy, nadal są to spore pieniądze w skali całego roku. Lepiej więc zarówno dla środowiska, jak i dla naszego portfela kupić porządną butelkę wielokrotnego użytku i napełniać ją czystą i zdrową wodą przepuszczoną przez filtr z węglem aktywnym.

pixel