Wkład węglowy ze złożem KDF: uzdatniający i bakteriostatyczny

Wkład S-GKDF posiada 2 rodzaje złoża. Zawiera węgiel aktywny oraz złoże KDF. Łączy zalety filtra do wody z węglem aktywnym z właściwościami bakteriostatycznymi. Zadaniem węgla aktywnego jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych. Złoże KDF ma właściwości bakteriostatyczne. Dodatkowo redukuje z wody zawartość metali ciężkich. S-GKDF to wkład przeznaczony do standardowych korpusów 10 cali.

 

Budowa i działanie węglowego wkładu do filtra wody

Cylindryczna obudowa z tworzywa sztucznego skrywa dwa złoża. Działanie filtra do wody z wkładem węglowym uzupełnia złoże KDF. Budowa wkładu wymusza przepływ wody przez całą jego powierzchnie. Wejście i wyjście wody zabezpieczone są gąbkami filtracyjnymi. Stanowią one zabezpieczenie przed wydostaniem się złoża na zewnątrz. Zanieczyszczona woda natrafia najpierw na złoże KDF. Jego zadaniem jest usunięcie z wody bakterii. KDF wytwarza środowisko nieprzyjazne ich rozwojowi. Woda następnie trafia na węgiel aktywowany z łupin orzecha kokosowego. Na tym etapie zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń chemicznych oraz organicznych.

 

 

Co usuwa z wody wkład węglowy do filtra?

Złoże KDF zawiera granulat wysoko oczyszczonej miedzi oraz cynku. Oczyszczanie następuje w wyniku reakcji utleniania/redukcji. Złoże KDF ma właściwości bakteriostatyczne. W połączeniu z węglem aktywnym zapewnia dokładną i skuteczną filtrację. Wkład usuwa chlor, magnez, ołów, rtęć, siarkowodory, węglany wapnia. Niweluje bakterie, algi oraz grzyby.