Bidon do szkoły: trzy dobre nawyki w jednym

2020-08-26
Bidon do szkoły: trzy dobre nawyki w jednym

Rok szkolny za pasem: zadbaj o porcję wody do szkoły!

Szkoła tuż tuż. Jak co rok przy tej okazji sklepy wypełniają się szkolnymi akcesoriami: od przyborników na biurko po kolorowe pojemniki śniadaniowe. No właśnie — skoro już jesteśmy przy śniadaniu :) warto zawczasu pomyśleć o odpowiednim nawodnieniu, tak ważnym dla rozwijającego się organizmu dziecka czy nastolatka. Najlepszym wyborem jest świeża, czysta woda. Niestety mając do dyspozycji jedynie sklepik szkolny czy automat, uczniowie często dają się skusić kolorowym etykietom. Co jakiś czas w wiadomościach pojawiają się zatrważające informacje na temat ilości wypijanych przez dzieci słodkich, gazowanych napojów. Jedno z niedawno opublikowanych badań wykazało, że do ich regularnego picia przyznaje się niemal połowa uczniów. Często wybór pada na litrowe butelki napojów: taka ilość powoduje nawet kilkukrotne przekroczenie normy dziennego spożycia cukru! Co najbardziej martwiące, znaczna część z tych napojów to tzw. energy drinki. 


Jak zachęcić dziecko do picia wody?

W wielu budynkach oświaty znajdują się poidełka szkolne. Zapewniają one dzieciom nieograniczony dostęp do wody pitnej. To nowoczesne rozwiązanie zachęca dzieci do picia wody, dzięki czemu rzadziej sięgają one po bomby kaloryczne w postaci gazowanych napojów. Jednak co zrobić, jeśli w danej szkole takiego poidełka nie ma, lub jest tymczasowo nieczynne? Pozostaje wziąć sprawy w swoje ręce! Zadbajmy, by w szkolnym plecaku znalazła się wielorazowa butelka filtrująca lub bidon z wodą.

 

Co zrobić, jeśli dziecku trudno jest się przekonać do picia wody? Dobrym pomysłem jest uzupełnienie jej garścią owoców, plasterkami cytrusów czy listkami mięty. Można też osłodzić całość odrobiną miodu a nawet przyrządzić domowy napój izotoniczny. Woda filtrowana to idealna baza do takich napojów: w przeciwieństwie do niefiltrowanej kranówki nie zawiera chloru, który nadaje wodzie nieprzyjemny zapach i smak. Wystarczy wrzucić składniki do bidonu, uzupełnić filtrowaną wodą i gotowe!


bidon z filtrem do wody brita

Wielorazowy bidon na wodę do szkoły:
trzy dobre nawyki w jednym

Wesprzyj dobre nawyki swojego dziecka. Zarówno te dotyczące picia wody, oszczędzania pieniędzy, jak i dbania o środowisko. Codzienne kupowanie wody butelkowanej to nie tylko strata pieniędzy, ale i produkcja ton śmieci. Decydując się na wielorazową butelkę lub bidon sportowy dla dziecka, rozwiązujemy obydwa te problemy.

Warto pamiętać, że woda kranowa oczyszczona kuchennym filtrem nie odbiega jakością od butelkowanych wód źródlanych. Napełniając wielorazową butelkę dla dziecka filtrowaną wodą możemy być spokojni o zdrowe nawodnienie. Oszczędność pieniędzy, redukcja ilości odpadów oraz świeża woda jako podstawowy napój: oto trzy korzyści dla Ciebie i Twojej pociechy.

 

Czy bidon z filtrem jest odpowiedni dla dziecka?

Są takie sytuacje, gdy pojedyncza porcja wody może nie być wystarczająca. Wyobraźmy sobie na przykład wyjątkowo ciepły, w dodatku aktywny dzień. Zawartość bidonu może zniknąć w mgnieniu oka i co wtedy? Jeśli jest to bidon z filtrem do wody, to problem znika :) wystarczy, że nasza pociecha uzupełni bidon wodą z kranu. Filtr Brita MicroDisc zapewnia filtrację na bieżąco podczas picia, a nasz aktywny uczeń będzie cieszyć się nieograniczonym dostępem do smacznej wody

Czy do butelki z filtrem Brita można dodać cytrynę? 

Jeśli chcemy z bidonu Brita pić wodę z dodatkami, mrożoną herbatę czy inny napój, musimy najpierw usunąć z niej krążek filtrujący. Jak podaje producent, dodatki smakowe mogą zakłócić działanie filtra. Krótko mówiąc: gdy filtr jest założony, wlewajmy samą wodę prosto z kranu. Natomiast kiedy chcemy pić wodę z owocami, wystarczy usunąć filtr, wrzucić do bidonu ulubione dodatki i uzupełnić wodą z filtra kuchennego


Czy warto wybrać szklany bidon dla dziecka?

W ostatnich latach dużo mówi się o szkodliwości związków BPA, które niskiej jakości plastik uwalnia do wody. Niestety zdarza się, że zawierają go nawet butelki, w których kupujemy wodę mineralną w sklepie. Sami staramy się ostrzegać naszych Klientów przed produktami zawierającymi BPA i cieszy nas, że świadomość konsumentów wzrasta. Szczególnie, kiedy w grę wchodzą produkty dla najmłodszych. Dlatego pojawiło się przekonanie, że jedynym rozwiązaniem jest szklany bidon dla dziecka.

To rozwiązanie pomaga uniknąć kontaktu z BPA, ale rodziców niepokoją dwie wady takich bidonów. Po pierwsze, są one zazwyczaj dość ciężkie. Wszyscy wiemy o zgubnym skutku noszenia przez dzieci i tak już ciężkich plecaków. Z tego względu szklany bidon, który waży nawet kilka razy więcej niż ten z tworzywa sztucznego, nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Po drugie, jak na szkło przystało, jest to dość nietrwały przedmiot, a rozbity może wręcz stanowić zagrożenie. Czy da się więc znaleźć inny bidon bez BPA dla dziecka do szkoły? Ponownie rozwiązaniem jest butelka lub bidon z filtrem do wody Brita. Nowoczesne, najwyższej jakości tworzywo nie tylko jest elastyczne i odporne na pęknięcie, ale przede wszystkim jest pozbawione BPA. Bidon filtrujący Brita jest więc tak samo bezpieczny dla zdrowia, a przy tym trwalszy i lżejszy niż szklany.

 

Na zakończenie...

Pozwól dziecku wybrać swój ulubiony kolor. Butelki i bidony z filtrem do wody Brita występują w czterech wariantach. Limonkowa zieleń, a może winogronowy fiolet? Sportowy błękit, czy marzycielski róż? Niech Twoja pociecha już na etapie wyboru poczuje, że to jego ubiony bidon na wodę do szkoły :)

 Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixel