Filtr podzlewowy Aquaphor Kryształ H: miękka woda prosto z kranu!

2021-10-27
Filtr podzlewowy Aquaphor Kryształ H: miękka woda prosto z kranu!

Domowy sposób na zmiękczenie wody

Problem wysokiej twardości wody jest w naszym kraju powszechny. W kuchni twarda woda potrafi się szczególnie dać we znaki, począwszy od charakterystycznego, kamiennego osadu na dnie czajnika, na kiepskim smaku zup i napojów skończywszy. Rozwiązaniem są filtry ze złożem jonowymiennym, którego zadaniem jest zatrzymywanie tzw. "jonów twardości". Taką funkcję spełnia filtr Aquaphor Kryształ H, ale to nie koniec jego zalet. Zapraszamy do lektury!

AQUAPHOR Kryształ H — czyli jak zmiękczyć wodę z kranu?

Aquaphor Kryształ H to filtr podzlewowy, który nie tylko oczyszcza, ale i zmiękcza wodę z kranu w kuchni. Działanie filtra można szybko zauważyć i docenić: zmiękczona woda nie zostawia kamiennych zacieków na armaturze czy naczyniach. Kamienny osad w czajniku, czyli typowy objaw nadmiaru jonów wapnia i magnezu, odchodzi w zapomnienie.

Jednak zmiękczanie to nie wszystko: Aquaphor Kryształ H usuwa z wody chlor, metale ciężkie i inne zanieczyszczenia, aż po toksyny i alergeny. Potrawy i napoje na bazie takiej wody stają się znacznie bardziej aromatyczne i zdrowe.

Filtr kuchenny Aquaphor Kryształ B Eco


Co znajdziemy w filtrze Kryształ H?

Oprócz wkładów węglowych wykonanych w technologii CFB odpowiedzialnych za wchłanianie zanieczyszczeń, Kryształ H zawiera filtr zmiękczający KH. Zawiera on żywicę jonowymienną, która skutecznie obniża twardość wody. Takie zestawienie wkładów zapewnia optymalną poprawę jakości wody, co od razu odczujemy w postaci poprawy jej smaku i 

Ekspert radzi:

Przed zakupem filtra, warto zbadać twardość wody w naszym domu. Badanie takie można wykonać samodzielnie przy pomocy testu kropelkowego Tritant. Filtr Kryształ H sprawdzi się w przypadku wody o twardości umiarkowanej, tj. do 250 mg/l CaCO3. W przypadku wyższego poziomu twardości wody zaleca się zastosowanie filtra odwróconej osmozy Aquaphor Morion.


Wymiana wkładów:

Żywotność wkładów to około 6 miesięcy. Po tym czasie należy wymienić je na nowe, wybierając jedną z sugerowanych konfiguracji. Jak przystało na filtry podzlewowe Aquaphor, wymiana wkładów w filtrze Kryształ H jest dziecinnie prosta. Dzięki głowicy wyposażonej w złączę Click&Turn, cały proces zajmuje kilkadziesiąt sekund. Wystarczy wcisnąć przycisk i obrócić wkład.


Złącze Click And Turn Aquaphor

Podsumowując:

Filtr podzlewowy Aquaphor Kryształ H to doskonałe rozwiązanie do każdej kuchni. Mimo, że nie zajmuje wiele miejsca, to oferuje znakomitą jakość oczyszczania i zmiękczania wody. Co istotne, dzięki technologii Click&Turn, wkłady można bez trudu wymieniać samodzielnie.Chcesz Poznać bliżej rodzinę filtrów Kryształ? Zobacz nasz film!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel