Jeśli nie dzbanek z filtrem, to co?

2021-01-13
Jeśli nie dzbanek z filtrem, to co?

Jaki filtr do wody z kranu wybrać?

Dzbanki filtrujące wodę od lat cieszą się popularnością. Są podręczne i estetyczne, zapewniają poprawę smaku wody, usuwając zanieczyszczenia i chlor. Dzięki najnowszej generacji wkładów, dzbanki filtrujące wodę umożliwiają już nie tylko jej oczyszczenie. Wybierając wkłady do dzbanków z filtrem Aquaphor, możemy cieszyć się także wzbogaceniem wody w magnez albo jej zmiękczeniem. Dużą zaletą jest też relatywnie niska cena samych dzbanków, jak i wkładów. Ale... czy jakieś rozwiązanie może być równie skuteczne, lecz jeszcze bardziej wydajne i tańsze w eksploatacji?

Wielu naszych klientów postanawia z czasem zamienić dzbanek na filtr, który pozwoli pić wodę prosto z kranu. Do tego celu przeznaczone są bardziej zaawansowane filtry kuchenne, na przykład systemy podzlewowe czy osmozy. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na zaawansowany system, a zależy nam na smacznej wodzie prosto z kranu, jest jeszcze jedno rozwiązanie: filtry nakranowe!

Filtr do wody pitnej na kran: jak to działa?

Podobnie jak ma to miejsce w filtrach dzbankowych, filtry nakranowe zawierają wkłady na bazie węgla aktywnego. Jest to składnik znany ze swoich właściwości sorpcyjnych, dzięki którym skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia i resztki chloru z wody. Tak przefiltrowana woda smakuje podobnie, jak źródlana woda butelkowana. Nie wyczujemy w niej nieprzyjemnego posmaku chloru czy innych chemicznych zanieczyszczeń. Jest czysta, orzeźwiająca, w dodatku koszt jej pozyskania to ułamek ceny wody w butelce.

jak zrobić wodę gazowaną w domu


Jaką przewagę mają filtry nakranowe nad dzbankami do wody z kranu?

Dużą przewagą filtrów do wody na kran jest ich wydajność. W zależności od modelu, waha się ona od około 600 do nawet 1000 litrów podczas, gdy podstawowy wkład dzbankowy zapewni nam około 150-200 litrów przefiltrowanej wody. Można więc dłużej cieszyć się działaniem filtra bez konieczności częstej wymiany. Równie ważnym aspektem jest wygoda. Filtry nakranowe marki Brita, Aquaphor czy Philips montuje się bezpośrednio na kran. Instalacja jest wyjątkowo prosta, nie wymaga narzędzi czy pomocy hydraulika. Wystarczy kilka chwil, i można śmiało pić wodę prosto z kranu. Kolejną przewagą filtrów do wody na kran Brita, Aquaphor czy Philips jest nieco bardziej zaawansowany skład wkładów. W zależności od modelu, wkłady zawierają dodatki zwiększające efektywność węgla aktywnego.


Co zawiera filtr węglowy do wody na kran?

Oprócz wspomnianego już węgla aktywnego, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia i chlor, wkłady do filtrów nakranowych posiadają dodatkowe właściwości. Aby je porównać, warto poznać trzy filtry do wody na kran, które zyskują najlepsze opinie użytkowników.


Filtr do wody na kran Brita On Tap

 •  Membrana mikrofiltracyjna działa na zasadzie bardzo gęstego sita. Zatrzymuje niepożądane cząsteczki, przepuszczając wyłącznie czystą wodę

 • Usuwa większość typowych dla wody kranowej szkodliwych substancji oraz nawet 99,99% bakterii

 • Usuwa z wody mikroplastik, pestycydy, metale ciężkie

 •  Wydajność wkładu do 600 litrów przefiltrowanej wody


Filtr wody do kranu w kuchni Aquaphor Topaz

 • Filtr do wody na kran Topaz od Aquaphor zawiera Aqualen. Jest to opatentowane włókno, z któego słyną filtry do wody Aquaphor. Zapewnia szerokie działanie filtra i skuteczność nawet w przypadku mocno zanieczyszczonej wody

 • Dzięki zawartości włókna Aqualen, filtr nakranowy Aquaphor usuwa nie tylko chlor, ale także metale ciężkie a nawet drobiny organiczne

 • W filtrze zastosowano technologię DFS (Dynamic Fixation of Silver). Polega ona na wszczepieniu bezpiecznego antybakteryjnego srebra w włókna wkładu.

 • Wydajność wkładu nawet do 750 litrów przefiltrowanej wody


Filtr do wody na kran Philips

 • System mikrofiltracji usuwa do 99% substancji pogarszających smak - zyskujemy pyszną, czystą wodę

 • Budowa filtra gwarantuje gładki przepływ wody. Dla wygody użytkowania, można łatwo przełączyć ze strumienia wody filtrowanej (do picia i gotowania) na natrysk wody niefiltrowanej (do mycia, sprzątania)

 • Mechanizm Quick Twist sprawia, że wymiana wkładu jest dziecinnie prosta: wystarczy odkręcić!

 • Wydajność wkładu aż do 1000 litrów przefiltrowanej wody

 

filtr do wody na kran w kuchni Philips

 

Podsumowując...
Wybór kuchennego filtra wody pitnej na kran to szereg korzyści. Zyskujemy najszybszy, najwygodniejszy i najtańszy sposób na wodę pitną prosto z kranu. Wystarczy pamiętać o regularnej wymianie wkładu, by cieszyć się oszczędnością czasu i pieniędzy, a także redukcją plastikowych odpadów.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

pixel