Nie wyrzucaj, napełniaj ponownie!

2019-11-15
Nie wyrzucaj, napełniaj ponownie!Woda: podstawa życia na Ziemi!

Powszechnie wiadomym jest fakt, że woda jest niezbędna dla naszego zdrowia i życia. Woda pokrywa 70% powierzchni naszej planety, a ciało ludzkie składa się z niej w 50-70%. Picie odpowiedniej ilości wody jest podstawą zdrowego funkcjonowania organizmu. To dzięki niej dochodzi do rozpuszczania witamin, węglowodanów i protein. Zachodzą również reakcje enzymatyczne, niezbędne do życia składniki odżywcze przenikają do komórek, a toksyny są usuwane.

Niestety skutkiem ubocznym dbania o nasze ciało i kondycje są tony zużytych plastikowych butelek, które wyrzucamy każdego dnia. Szczególnie w sezonie letnim, kiedy upały prowokują nas do częstszego sięgania po napoje w plastikowych opakowaniach. Niektóre z nich rozkładają się nawet do 400 lat! W pierwszej kolejności plastik rozkłada się na mikro cząsteczki, które wcześniej czy później trafiają do naszego układu pokarmowego. Warto pamiętać, że zatruwając środowisko, zatruwamy tak naprawdę siebie samych.

Nadmierne zużycie tworzyw sztucznych i nieodpowiedzialne gospodarowanie plastikowymi odpadami fatalnie odbija się na ekosystemie naszej planety. Tony plastiku po prostu zaczynają nas zalewać. Jako świadomi konsumenci powinniśmy zadbać o dobro Ziemi i już dziś aktywnie włączyć się w jej ochronę. Najprościej zacząć od ograniczania zużycia plastiku w codziennym życiu.

zobacz wpis o butelkach filtrujących wodę Brita
Wielorazowe butelki na wodę. Zmień nawyki na dobre!

Zacznijmy ratować naszą planetę od zmiany codziennych przyzwyczajeń. Zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach jednorazowych, pijmy wodę filtrowaną. Idealnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w butelki filtrujące np. firmy Brita. Butelki te wyposażone są w filtry wyprodukowane w technologii MicroDisc, które filtrują wodę w podczas picia. Filtry zmniejszają zawartość chloru i sprawiają, że woda ma doskonały smak. MicroDisc nie zawierąją bisfenolu A (BPA; według norm TÜV). Są one wykonane z naturalnego sprasowanego węgla aktywnego z łupin orzechów kokosowych.


Wielorazowe butelki na wodę to nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i oszczędne rozwiązanie. Pozwalają mieć czystą, świeżą wodę zawsze pod ręką. Kiedy przyjdzie ochota na orzeźwiającą, chłodną wodę- nic prostszego! Wystarczy napełnić butelkę wodą z kranu, a filtr MicroDisc oczyści ją na bieżąco podczas picia. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z tego nowoczesnego rozwiązania. Skorzysta na tym zarówno środowisko naturalne, jak i my sami. Poznaj bliżej różne warianty butelek Brita!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel