Profesjonalne filtry wody: czy sprawdzą się w domu?

2020-11-04
Profesjonalne filtry wody: czy sprawdzą się w domu?

Idealna jakość wody: klucz do pełni smaku

Popularne kawiarnie, renomowane lokale gastronomiczne, hotelowe restauracje - łączy je jedno: aby zdobyć serca klientów, muszą czarować smakiem! Szefowie kuchni oraz profesjonalni bariści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nawet najlepsze składniki nie pomogą, jeśli jakość wody pozostawia wiele do życzenia. W jaki sposób pozyskują doskonałą wodę, dzięki której smak potraw i napojów zapada w pamięć? Czy da się te same rozwiązania zastosować w domu?

A może zwykła woda z kranu jest wystarczająca? Odpowiadamy!

domowe sposoby na przeziębienie

Czy można stosować wodę z kraju do gotowania i napojów?

Mogłoby się wydawać, że skoro woda z kranu jest poddawana stałym badaniom, a przedsiębiorstwa wodociągowe gwarantują jej zdatność do spożycia, to nie trzeba robić nic więcej. Jednak pomimo tego, że woda z kranu jest bezpieczna, to pewne jej cechy potrafią... znacznie popsuć smak potraw i napojów. Woda z kranu, jak dobrze wiemy, zawiera chlor. Choć pomaga on zabezpieczyć ją przed rozwojem drobnoustrojów, to ma pewien zasadniczy minus: nadaje wodzie nieprzyjemny, dobrze wyczuwalny chemiczny posmak. To właśnie chlor sprawia, że od razu rozpoznamy po smaku i zapachu podaną w szklance "kranówkę". Oprócz chloru, w wodzie znajdują się także inne zanieczyszczenia, jak choćby żelazo i mangan, czy też ołów i miedź ze skorodowanych rur. Za sprawą tych niechcianych dodatków, woda może mieć wręcz odpychający zapach: od ziemistego, przez metaliczny, po charakterystyczny zapach zgniłych jaj. Jak łatwo sobie wyobrazić, taka woda nie jest wymarzoną bazą do kulinarnych specjałów. Szefowie restauracyjnych kuchni nie mogą sobie na to pozwolić.

 

W sytuacji, gdy jakość wody decyduje o sukcesie firmy, nie ma miejsca na półśrodki. To właśnie dlatego na rynku pojawiły się profesjonalne filtry wody. Najpopularniejszymi z nich są C150 oraz C1000 AC z serii Brita Profesjonal. Co najważniejsze: powodzeniem możemy stosować je także w domowej kuchni, jako filtry podzlewowe!


Czym wyróżniają się profesjonalne filtry do wody Brita?

Profesjonalne filtry do wody wyróżniają się przede wszystkim dużą wydajnością (w przypadku filtra Brita MyPure C1000 AC nawet do 10 000 litrów!) oraz poziomem oczyszczania wody. Zaawansowana filtracja węglem aktywnym pomaga pozbyć się z wody wszystkich zanieczyszczeń, które pogarszają jakość i smak wody. Co istotne, filtry wody MyPure z serii Brita Professional są poddawane badaniom niezależnych instytucji. Potwierdzają one najwyższą skuteczność filtrów oraz bezpieczeństwo pod kątem kontaktu z żywnością. Jak przystało na serię profesjonalną, filtry Brita MyPure spełniają szereg warunków odpowiadających najwyższym wymaganiom. Nie ma wątpliwości, że skoro są w stanie sprostać potrzebom najpopularniejszych kawiarni i restauracji, to tym bardziej sprawdzą się w domowej kuchni.

 schemat filtr brita mypure

Profesjonalny podzlewowy filtr wody Brita: który wybrać do domu?

Z doświadczenia wiemy jakie problemy z wodą zgłaszają najczęściej nasi Klienci. Na tej podstawie dobieramy najlepsze rozwiązania. Bez wątpienia należą do nich filtry Brita MyPure C150 oraz C1000 AC. Obydwa mają formę filtra podzlewowego z kranikiem umożliwiającym pobieranie oczyszczonej wody. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do idealnej wody do bezpośredniego picia, gotowania czy przyrządzania napojów. Filtry nie zajmują wiele miejsca, a dzięki bardzo dużej wydajności, nie musimy się martwić o zbyt częstą wymianę wkładów. Dla ułatwienia, kraniki wyposażone są w diodę sygnalizującą potrzebę wymiany filtra po ustalonym czasie. Czym różnią się filtry do wody Brita MyPure C150 oraz C1000 AC?

 

  • Filtr Brita MyPure C1000 AC wyróżnia niespotykana wydajność: aż 10000 litrów lub 12 miesięcy. Jego zadaniem jest oczyszczanie wody, poprawa jej smaku i zapachu. Brita C1000 AC pozwala otrzymać prosto z kranu doskonałej jakości wodę do wszelkich zastosowań: napojów zimnych, gorących, zup, potraw...

  • Filtr Brita MyPure C150 powstał z myślą o kuchniach, w których problemem jest wysoka twardość wody. Podobnie jak filtr C1000 AC doskonale oczyszcza wodę, dodatkowo ją zmiękczając. O żywotności filtra MyPure C150 decyduje twardość wody, dlatego w zestawie dołączony jest tester. Pomoże on określić poziom twardości, i na tej podstawie ustalić jak często wskaźnik LED na kraniku ma przypominać o wymianie wkładu. Dzięki redukcji twardości wody z kranu, nie tylko poprawiamy jej smak, ale także chronimy np. czajnik przed szkodliwością kamienia. Filtr profesjonalny Brita MyPure C150 to najlepszy i najwygodniejszy sposób na zmiękczenie wody pitnej w domu. Jego wydajność szacuje się na około 2400 litrów przy twardości wody na poziomie 10°dH.Podsumowując...

Profesjonalne filtry do wody powstały z myślą o lokalach gastronomicznych. Jako niezawodny sposób na idealną wodę, szybko zdobyły uznanie szefów kuchni. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się ich skutecznością także w domowej kuchni! 

 

filtr brita mypure   brita mypure filtr do wody

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixel