Aquafilter FCCEL-L: filtr wody mechaniczny wielokrotnego użytku

Jaki wkład do narurowego filtra wody wybrać? Wkład mechaniczny harmonijkowy wielokrotnego użytku sprawdzi się doskonale. Wykonany jest z karbowanej celulozy powleczonej poliestrem. Dla maksymalnej skuteczności materiał został uformowany w walec cylindryczny. Jego zaletą jest możliwość wielokrotnego użycia. Wystarczy wypłukać z niego zanieczyszczeń pod bieżącą wodą. Po takim zabiegu wkład filtra narurowego jest gotowy do ponownego użycia. Wkład usuwa z wody piasek, muł, rdze oraz inne zanieczyszczenia. Skutecznie chroni pozostałe elementy systemu filtracyjnego. Zmniejsza ryzyko uszkodzenia, pomaga wydłużyć ich żywotność. Filtr posiada certyfikat PZH.

Budowa i działanie FCCEL-L

Harmonijkowa budowa pozwala osiągnąć bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. Zapewnia skuteczność bez dużego spadku ciśnienia przepływającej wody. Filtry do wody FCCEL-L zatrzymują na swojej powierzchni wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne. Filtracja odbywa się od zewnątrz do wewnątrz filtra. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie powierzchni filtrującej. Wytrzymały materiał pozwala na czyszczenie filtra pod bieżącą wodą. Dzięki temu filtr można stosować wielokrotnie. Doskonale sprawdza się jako wkład mechaniczny do narurowego filtra wody pitnej. Polecany w miejscach, gdzie szczególnie ważny jest brak spadku ciśnienia wody.

Schemat działania filtra korpusowego typu FCCEL-L:

schemat działania wielorazowego filtra wody

 

Jakie wkłady do filtrów wody wybrać? Dostępne są następujące rodzaje wkładów do filtrów wody Aquafilter:

  • FCCEL5-L - 5 mikronów, 20 cali
  • FCCEL20-L - 20 mikronów, 20 cali

Budowa filtra harmonijkowego FCCEL-L. Strzałki oznaczają kierunek filtracji wody:

Co oznaczają wartości filtrów mechanicznych do wody podawane w mikronach?

Mikronami oznacza się dokładność filtracji mechanicznego filtra do wody. 1 mikron to 0,001 minimetra. Filtrację mechaniczną można przyrównać do działania sita. Oczyszczanie jest tym dokładniejsze, im mniejsze są oczka sita. Dokładność filtra do wody FCCEL-L wynosi 5 mikronów. Oznacza to, że zatrzymywane są wszystkie cząsteczki o wielkości przekraczającej 5 mikronów.

Jak często należy wymieniać wkłady do filtrów wody FCCEL

Mechaniczne filtry do wody posiadają określoną pojemność/ chłonność. Żywotność wkładu jest zależna od rodzaju i ilości zanieczyszczeń. Wpływ też ma działanie innych filtrów wody zastosowanych w systemie. Producent przewiduje, że żywotność wkładu powinna wynosić ok. 3-6 miesięcy. W przypadku wody bardzo zabrudzonej, żywotność może być krótsza. Jeśli wkład zużywa się wyraźnie zbyt szybko, warto rozważyć montaż dodatkowego wkładu. Sprawdzi się wówczas zamontowany przed FCCEL wkład o wyższej liczbie mikronów.