Wkład odżelaziający FCCFE do filtrów wody 10 cali
FCCFE jest wkładem umożliwiającym odżelazianie wody. Zawiera specjalne złoże, które absorbuje jony żelaza. Żelazo w wodzie tworzy nieestetyczne osady na sanitariatach. Jest też powodem powstawania żółtych plam na odzieży po praniu. Powoduje również uszkodzenia sprzętów AGD. Z czasem uszkadza piece kotłowe oraz całe instalacje. Filtry do odżelaziania wody to skuteczne i wydajne rozwiązanie. Sprawdzają się zarówno w przypadku pojedynczych punktów odbioru, jak i filtracji wody na wejściu np. do mieszkania czy domu.
Budowa i działanie filtra FCCFE odżelaziającego do wody
Niezaprzeczalną zaletą filtrów FCCFE jest łatwość instalacji i wymiany. W plastikowej obudowie znajduję się drobnoziarniste złoże. Ziarna mają od 0,2 do 0,7mm. Umożliwiają skuteczne, wydajne odżelazianie wody. Wlot i wylot wody zabezpieczone są piankowymi wkładkami. Stanowią dodatkowy filtr i zapobiegają wydostaniu się złoża z wkładu. FCCFE jest najczęściej stosowany w filtrach narurowych. Pozwala zabezpieczyć sprzęty domowe wrażliwe na żelazo w wodzie. Skutecznie chroni piec, ekspres do kawy lodówkę, pralkę itp. Budowa filtra wymusza filtrację od dołu do góry wkładu. Dzięki temu kontakt wody ze złożem jest maksymalnie wydłużony. FCCFE jest zbudowany z najwyższej jakości komponentów. Wszystkie materiały posiadają atest NSF.
Schemat działania filtra korpusowego typu FCCFE:
Dostępne są różne rodzaje wkładów odżelaziających do filtrów wody Aquafilter:
- FCCFE - Wkład filtra odżelaziający do standardowych korpusów 10 cali
- FCCFE5 - Wkład filtra odżelaziający do standardowych korpusów 10 cali
- FCCFE10BB - Wkład odżelaziający do korpusów typu BigBlue 10 cali
- FCCFE20BB - Wkład odżelaziający do korpusów typu BigBlue 20 cali
Skąd się bierze żelazo w wodzie?
Woda wodociągowa przebywa długą drogę, nim popłynie z naszych kranów. Zazwyczaj musi pokonać stare instalacje. Efektem tego jest "wzbogacenie" wody o nadmiar żelaza. Jego niewielkie nadwyżki objawiają się nieestetycznymi, rdzawymi zaciekami. Można je dostrzec na umywalkach czy wannach. Problem jest większy w przypadku wody ze źródeł niemających dostępu do tlenu. Są to na przykład studnie głębinowe. Często przyczyną nadmiaru żelaza w wodzie jest jej kontakt z minerałami i skałami osadowymi. Nadmiar żelaza w wodzie powodują też zanieczyszczenia przemysłowe. Głównie ścieki z kopalni czy zakładów metalurgicznych.
Jakie są skutki korzystania z wody z dużą ilością żelaza?
Nadmiar żelaza w wodzie to częsty problem. Maksymalną dopuszczalną ilością żelaza obowiązującą w Polsce jest 0,2 mgFe/L. Nawet tak niewielka ilość jak 0,3 mg/litr może stać się kłopotliwa. Żelazo występujące w wykrywalnych ilościach nadaje wodzie metaliczny posmak. Zauważalnie psuje smak kawy, herbaty i innych domowych napojów. W kontakcie ze skórą, prowadzi do podrażnień. Żelazo odkładające się w rurach prowadzi do niebezpiecznych komplikacji. Taki osad sprzyja rozwojowi bakterii wewnątrz rur i zmniejsza prześwit. Prowadzi to do zmniejszenia wydajności pieców i całych instalacji. Taka sytuacja przyczynia się do awarii sprzętów AGD.
Funkcje i zalety stosowania filtrów odżelaziających FCCFE marki Aquafilter:
- Wysoka jakość wykonania
- Obniża zawartość żelaza i manganu
- Stosowane złoża czyli Corosex oraz Birm są zatwierdzone przez NSF
- Filtr poprawia smak i zmniejsza metaliczny smak wody
- Zapobiega powstawaniu plam
- Koryguje poizom pH wody
- Wkłady sa kompatybilne z większością systemów pod zlewem i RO
- Wkład usuwa osady (piasek, muł, rdza, ciała stałe) z dokładnością do 10 mikronów
- Wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.