Filtr do wody Brita Professional MyPure C150: pytania i odpowiedzi

2020-11-11
Filtr do wody Brita Professional MyPure C150: pytania i odpowiedzi

Filtr do wody Brita Professional MyPure C150

W naszym poprzednim wpisie poruszyliśmy temat profesjonalnych filtrów Brita. Jak ustaliliśmy, sprawdzają się one znakomicie nie tylko w profesjonalnych urządzeniach czy w lokalach gastronomicznych, ale również w domowych kuchniach. Połączenie ich dużej wydajności z wysoką skutecznością oraz korzystną ceną sprawiają, że filtry profesjonalne Brita budzą duże zainteresowanie, a nasz ekspert często słyszy pytania dotyczące tych urządzeń. Dziś postanowiliśmy zebrać najczęściej powtarzające się pytania na temat znakomitego filtra Brita Professional MyPure C150. Czy jest to tylko filtr zmiękczający, czy także usuwa inne zanieczyszczenia? Jak działa głowica z obejściem Brita? Jakie są procesy oczyszczania wody przez filtr Brita C150?

Nasz ekspert spieszy z odpowiedziami!

 

Do jakich zastosowań nadaje się filtr Brita Professional MyPure C150?

Filtr do wody z serii Brita Professional stosowany jest w urządzeniach takich, jak dystrybutory wody, kawiarki, automaty wendingowe. Stosuje się go także w lokalach gastronomicznych, gdzie wymagana jest idealna jakość wody do przyrządzania posiłków i napojów. Z tego samego względu filtr Brita MyPure C150 doskonale sprawdza się w domowych kuchniach, zapewniając pyszną wodę prosto z kranu. Dużym plusem są wymiary filtra; wymaga znacznie mniej miejsca, niż standardowe filtry tej klasy.
głowica do filtra brita

Na czym polega zmiękczanie wody pitnej przez filtr Brita MyPure C150?

Filtr Brita C150 obniża twardość węglanową; redukuje z wody zawartość substancji tworzących kamień. Dzięki temu woda staje się smaczniejsza, przygotowane na niej napoje i potrawy rozwijają pełnię aromatu, a urządzenia korzystające z filtrowanej wody zachowują dłuższą żywotność. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń pracujących z wodą gorącą, które są bardzo podatne na uszkodzenie przez osad z kamienia. Filtr Brita MyPure C150 pozwala wyeliminować ten problem nie tylko w przypadku urządzeń profesjonalnych, jak automaty vendingowe czy dystrybutory wody. Także w domu zauważymy różnicę zarówno w smaku potraw, jak i kondycji np. czajnika.

 

Czy filtr Brita Professional MyPure C150 służy tylko do zmiękczania wody?

Głównym zadaniem filtra C150 rzeczywiście jest zmiękczanie wody, jednak nie jest to jedyna rola, jaką pełni. Oprócz tego, filtr Brita Professional C150 redukuje z wody substancje psujące jej smak i zapach. Usuwa także zanieczyszczenia mechaniczne, odpowiedzialne za uszkodzenia urządzeń pobierających wodę. Woda jest więc nie tylko zmiękczona, ale też, a może: przede wszystkim, profesjonalnie oczyszczona.

 

Co daje głowica bypass z obejściem 30% do filtra Brita C150?

Standardowo w zestawie z filtrem C150 znajduje się głowica z obejściem 30%. Są także dostępne warianty 0% oraz 0-70%, ale dziś skupimy się na tym najpopularniejszym.

Obejście 30% oznacza, że taka właśnie ilość przechodzącej przez filtr wody nie zostaje poddana zmiękczeniu, a ostatecznym produktem jest mieszanka: 70% wody zmiękczonej + 30% wody bez zmiękczania.

To optymalne rozwiązanie z kilku powodów:

  • W dużej większości przypadków nie ma potrzeby całkowitego zmiękczania wody; zarówno do ochrony urządzeń przed kamieniem, jak i do odpowiednich walorów smakowych, optymalna jest mieszanka dostarczana przez głowicę 30%.

  • Takie rozwiązanie pozwala wydłużyć żywotność filtra; mniejsza ilość wody przechodzi przez złoże zmiękczające, więc wolniej się ono zużywa

  • Obejście 30% dotyczy tylko etapu zmiękczania wody, nie jej oczyszczania. Otrzymujemy więc doskonale oczyszczoną wodę o optymalnym stopniu zmiękczenia.

 

Jak przebiegają etapy filtracji w filtrze Brita MyPure C150?

1. Najpierw zatrzymywane są duże cząsteczki zanieczyszczeń. Etap ten nazywamy filtracją wstępną.

2. Zmiękczanie wody: w tym etapie redukowana jest twardość węglanowa wody.

3. Filtracja węglem aktywnym: cała woda, także ta z obejścia, przepływa przez filtr węglowy. Zapewnia to poprawę smaku i zapachu wody, usunięcie z niej chemicznych zanieczyszczeń.

4. Filtracja końcowa usuwa z wody najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń.

schemat filtracji brita mypure c150

 

Woda pitna w firmie - zaplanuj przestrzeń przyjazną pracownikom

Kolejnym zadaniem, do jakiego doskonale nadaje się filtr Brita Professional C150, jest zapewnienie pracownikom dostępu do wody pitnej. Zastosowanie takiego rozwiązania nie tylko pozwala wypełnić obowiązek pracodawcy, ale przede wszystkim przynosi korzyść dla zdrowia pracowników, zachęcając ich do dbania o regularne nawodnienie organizmu. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy nowoczesne firmy stawiają na tworzenie przestrzeni przyjaznych pracownikom. Można to zauważyć również po rosnącym zainteresowaniu benefitami dla pracowników, nastawionymi na dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne. Przykładem mogą być zajęcia jogi online dla pracowników. Na popularności zyskuje także Employee Assistance Program, który zapewnia pracownikom regularną opiekę specjalistów. Pozwala nie tylko zadbać o ich indywidualne zdrowie psychiczne, ale też zachować odpowiednią motywację i równowagę w zespole.  

 

Podsumowując...

Brita MyPure C150 z serii profesjonalnej to niezawodny filtr zmiękczający i oczyszczający wodę. Niezależnie do tego, czy szukasz filtra do zastosować profesjonalnych czy do domu, sprawdzi się doskonale!

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami!

 

brita mypure filtr do wody

Filmy instruktażowe:

Wymiana wkładu filtracyjnego filtra wody Brita Purity C

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixel