Darmowa dostawa od 50,00 złBezproblemowa rezygnacja do 14 dni
Zamów ponownie info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310
Supreme RO5 Premium - 5 Stopniowy system odwróconej osmozy

Supreme RO5 Premium - 5 Stopniowy system odwróconej osmozy

 • RO-5 Premium to podstawowa osmoza bez mineralizacji. Taki zestaw świetnie sprawdzi się zarówno dla celów spożywczych jak i do akwariów. System nie posiada żadnego "wzbogacania wody". Zapewnia wodę kompletnie czystą.
Producent: Supreme
Kod produktu: Supreme RO-5 PR

Wybierz wariant:

Cena regularna: 889,00 zł ( Zniżka % )
655,00 zł
/ szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 655,00 zł
Gwarantujemy najniższą cenę. Znalazłeś ten produkt taniej?
Przedstaw nam swoją ofertęNegocjuj cenę
Bezpieczne zakupy - 14 dni na zwrot
Kup teraz, zapłać za 30 dni
wystarczy wypełnić formularz
Zadzwoń i zamówtel. 12 201 86 86 (Pon.-Pt. 9:00-17:00)
łatwa wymiana wkładówPZHprzeznaczenie do kuchniwygoda użytkowaniawysoka jakość materiałów
Supreme filters
 

Supreme Premium RO5 – Pięciostopniowy system odwróconej osmozy

Innowacyjny filtr odwróconej osmozy cenionej polskiej marki Supreme to niezawodny sposób na krystalicznie czystą wodę. Zaawansowany technologicznie filtr został wyposażony w półprzepuszczalną membranę odwróconej osmozy, której cechą charakterystyczną jest ponadprzeciętna wydajność na poziomie 100 GPD Pentair. Oznacza to, że w ciągu 24 godzin jest w stanie przefiltrować do 380 litrów wody, która nadaje się do bezpośredniego spożycia i nie wymaga przegotowania. Dzięki temu z powodzeniem spełni swoją funkcję zarówno w gospodarstwach domowych, jak i lokalach gastronomicznych. To gwarancja bezpiecznej i czystej wody, którą będziemy pić ze smakiem.

 

Co to jest odwrócona osmoza?

Aby w pełni zrozumieć, na czym polega ten proces, warto dowiedzieć się, czym właściwie jest odwrócona osmoza. W uproszczeniu: filtracja wody jest możliwa, dzięki półprzepuszczalnej membranie, która zatrzymuje na swojej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia, przepuszczając jednocześnie czyste cząsteczki wody. Oddziela i zatrzymuje około 96–99% zanieczyszczeń organicznych, nieorganicznych, a także pierwiastki radioaktywne do wielkości 0,0001 µm. Co to oznacza? Że poradzi sobie nawet z drobinkami 10000000 razy mniejszymi niż 1 mm! Dzięki temu możemy być pewni, że nasza woda jest wolna od piasku, związków chemicznych czy metali, które spożywane w znacznych ilościach mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie człowieka – dlatego tak ważne jest, aby do naszych kranów trafiała woda wolna od zanieczyszczeń. Membrana osmotyczna stanowi skuteczną zaporę dla wszelkiego rodzaju osadów, dzięki swojej przemyślanej budowie. Składa się z kilku warstw, które są nawinięte na perforowany trzpień umieszczony wewnątrz. Woda wtłaczana jest pod ciśnieniem na powierzchnię membrany – zanieczyszczenia nie mogą przedostać się przez jej mikropory, ponieważ są zbyt duże i od razu zostają oddzielone. Jedynie czyste cząsteczki wody przenikają przez otwory do centralnego trzpienia. Pchane przez ciśnienie wody wypływają przez membranę. Wówczas wszelkie zanieczyszczenia zostają odseparowane i odrzucone do odpływu.

membrana osmotyczna przekrój działanie
 

Jak działa i co oczyszcza Supreme RO5?

Zaawansowany technologicznie filtr odwróconej osmozy Premium RO5 redukuje zdecydowaną większość zanieczyszczeń, których cząsteczki przekraczają wielkość 0,0001 mikrona. Dzięki temu woda jest oczyszczona z wszelkiego rodzaju substancji organicznych, pestycydów, metali ciężkich, żelaza, chloru, a także bakterii oraz wirusów, które znajdują się w wodzie. Zapewnia również skuteczne filtrowanie zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak muł, piasek czy zawiesiny, których nie brakuje w miejskich kanalizacjach. Wybierając filtry do wody Supreme Premium mamy gwarancję, że woda płynąca z naszych kranów jest bezpieczna dla zdrowia, czysta i smaczna. Nadaje się też do spożycia bezpośrednio z kranu – nie musimy jej gotować. Warto podkreślić, że oprócz czystej wody, zachęcającego smaku oraz zapachu pozbywamy się też uciążliwego osadu, który łatwo zaobserwować na naczyniach czy sprzęcie AGD.

 

Supreme - zalety

 

Supreme Premium RO5 - Budowa i działanie

5-stopniowy system odwróconej osmozy Supreme Premium jest wyprodukowany z najwyższej jakości komponentów. Wszystkie użyte materiały posiadają niezbędne atesty, takie jak na przykład PZH oraz amerykański atest NSF. Dzięki temu filtry są nie tylko bezpieczne, ale również wytrzymałe i niezawodne. Aby maksymalnie ułatwić korzystanie z Supreme Premium, zastosowano innowacyjne wkłady mocowane na szybkozłączkę typu QC, które gwarantują ekspresową wymianę bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi oraz uszczelniaczy, takich jak na przykład taśma teflonowa. Wszystko po to, by instalacja oraz montaż przebiegały szybko i sprawnie. Filtr Supreme Premium RO5 składa się z 5 elementów, które umożliwiają oczyszczanie i uzdatnianie wody:

 
 • S-PP20 – filtr mechaniczny piankowy 20-mikronowy – to filtr, który służy do wstępnego oczyszczenia wody z zanieczyszczeń mechanicznych, które nie są większe niż 20 mikronów. Dzięki temu redukuje takie osady jak muł, rdza czy ziarenka piasku.
 • S-BL – filtr z bloku węglowego – filtr z węgla obniża stężenie chloru w wodzie, który negatywnie wpływa na membrany odwróconej osmozy.
 • S-PP5 – filtr mechaniczny piankowy 5-mikronowy – pełni podobną funkcję do filtra mechanicznego piankowego 20-mikronowego – oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych. Jednak robi to dokładniej, ponieważ wyłapuje cząsteczki o wielkości do pięciu mikronów. To jednak nie jest jego jedyne zadanie. Jednocześnie chroni i zabezpiecza membranę osmotyczną przed pyleniem bloku węglowego.
 • Membrana 100 GPD – to nie tylko mózg, ale i serce 5-stopniowego systemu osmotycznego Supreme Premium. Membrana osmotyczna jest kluczowym elementem całego filtra. Półprzepuszczalna, porowata struktura zapewnia filtrację na poziomie 0,0001 mikrona. Dzięki temu umożliwia dokładną filtrację, podczas której zatrzymywane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne, nieorganiczne, a także znajdujące się w wodzie bakterie oraz wirusy. Co warte podkreślenia – zastosowana membrana jest niezwykle wydajna. W ciągu 24 godzin jest w stanie przefiltrować nawet 378 litrów wody, czyli 100 GPD. Dla porównania, standardowe osmozy cechuje wydajność na poziomie 50 lub maksymalnie 75 GPD. Jak widać, różnica jest diametralna.
 • S-L-CARB-QC – filtr liniowy węglowy szlifujący – zadaniem tego filtra jest poprawa wrażeń zapachowych oraz smakowych wody dzięki wykorzystaniu węgla aktywowanego.
filtr liniowy jonizujący
 
 

Co wyróżnia serię systemów osmozy Supreme Premium?

W odróżnieniu od innych filtrów, w urządzeniach z linii Supreme Premium zastosowano liczne usprawnienia, które sprawiają, że są jeszcze dokładniejsze i prostsze w użyciu. Przede wszystkim filtry wyróżniają się zastosowaną niezwykle dokładną membraną osmotyczną. Jest ona w stanie wyłapać nawet najdrobniejsze cząsteczki, a jednocześnie jest bardzo ekonomiczna i wydajna. W ciągu zaledwie jednej doby może oczyścić i uzdatnić do 378 litrów wody (czyli 100 GPD). To wzrost wydajności o prawie 100 litrów w skali 24 godzin, w porównaniu do standardowych filtrów odwróconej osmozy, które znajdziemy w wielu sklepach. Podczas projektowania serii Supreme Premium designerzy zadbali o to, by za innowacyjnymi rozwiązaniami zastosowanymi wewnątrz urządzenia nadążał również ich wygląd. Dzięki temu prezentowane filtry świetnie będą się komponować praktycznie z każdym wystrojem kuchni. Zadbano również o to, by korpusy na filtry wstępne były lepiej dopasowane do całości systemu, dlatego mają bardziej obły, zaokrąglony kształt. Jak wiemy, diabeł tkwi w szczegółach. Mając to na uwadze, projektanci dołożyli starań, by zawór czterodrożny, który zazwyczaj zwisa na przewodach, zyskał stałe miejsce, dzięki czemu ryzyko nieszczelności i wycieku, zostało zredukowane do minimum. Dodatkowo filtry liniowe mocowane są na szybkozłączki, co znacznie upraszcza proces montażu czy wymiany – wystarczy wcisnąć wężyk. Nie jest do tego potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt, nie trzeba niczego odkręcać, czy uszczelniać teflonem. Zadbano też o wrażenia estetyczne – chromowana wylewka ma wygrawerowane logo Supreme. Jest na tyle uniwersalna, że zdecydowanie pasuje do niemal każdej kuchni.

 

Supreme Premium RO5 - co zawiera kompletny zestaw?

Oferowane przez nas filtry Supreme Premium RO5 to gotowe zestawy, które zawierają wszystkie niezbędne do jego montażu elementy, w których skład wchodzą:

 1. Pojedyncza wylewka – ponadczasowy, elegancki design, kranik obracany o 360 stopni wyposażony w ceramiczny zawór – to synonim uniwersalnej prostoty.
 2. Chromowane przyłącze wody wyposażone w zawór kulowy, który umożliwia odcięcie wody do filtra.
 3. Klucze, które są niezbędne do montażu oraz wymiany filtrów czy do serwisu. Zestaw zawiera klucze do korpusów z filtrami, a także specjalny klucz do obudowy membrany.
 4. Uniwersalna obejma na syfon, która służy do podpięcia odrzutu wody.
 5. Zapas wężyków ułatwiających zorientowanie się, które elementy są do czego podpięte. Dzięki różnym kolorom wszystko jest przejrzyste i czytelne.
 6. Niezawodna taśma teflonowa, która służy do uszczelnienia przyłącza wody.

Łatwość montażu

Systemy z serii Supreme Premium są skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić instalację urządzenia. Dotyczy to również późniejszej wymiany filtrów, czy serwisowania. Miało być szybko, łatwo i intuicyjnie. Dzięki szybkozłączkom QC zamysł ten został zrealizowany z powodzeniem. Opiera się na nich cała seria Supreme Premium, czyli osmoza 7-stopniowa Supreme RO7 Premium, 8-stopniowa Supreme RO8 Premium oraz 6-stopniowa Supreme RO6 Premium. Aby mieć pełny obraz tego, czym różnią się poszczególne systemy, przygotowaliśmy czytelną tabelkę, w której znajdują się najważniejsze dane techniczne:

 

filtr liniowy jonizujący
Dostępność produktu
Produkt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynku
Tak
Rodzaj połączenia 1
3/8 cala
Ciśnienie maksymalne
6 Bar
Ciśnienie minimalne
2,8 Bar
Minimalna temperatura wody
2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody
45 stopni Celsjusza
Szerokość (cm)
14 cm
Głębokość (cm)
39 cm
Wysokość (cm)
40 cm
Waga (kg)
8 kg
Ilość stopni filtracji
5 stopni
Pojemność zbiornika na wodę
12 litrów (6-8 użytkowej)
Wydajność membrany
100 GPD
Rodzaj kranika
Pojedynczy
Wymiary zbiornika ciśnieniowego (wysokość x średnica)
345mm x 235 mm
Pojemność zbiornika
plastikowy
Do pobrania
Nasi klienci najczęściej pytają o
Jak często wymienia się wkłady w tym systemie i jakie wkłady należy wymieniać? Proszę o podanie linka do wkładów filtracyjnych.

Dzień dobry,

W przypadku systemu osmotycznego 5 stopniowego wymiana wkładów filtracyjnych następuje standardowo co 6 miesięcy. Wymieniane są wszystkie wkłady oprócz membrany osmotycznej (wymiana co 3-5 lat w zależności od jakości wody). Link do gotowych zestawów filtracyjnych znajduje sie poniżej:

Komplet wkładów filtracyjnych do osmozy Supreme Premium 5 stopniowej

W przypadku dodatkowych pytań proszę o ponowny kontakt.

Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:12 201 86 86 lub 512 290 310
Zadaj swoje pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Dezynfekcja systemów odwróconej osmozy
Filtr odwróconej osmozy na co dzień zapewnia nam krystalicznie czystą wodę. Aby tak było, musimy odpowiednio dbać o urządzenie. Niezbędna jest jego regularna dezynfekcja. W jaki sposób ją przeprowadzić, aby uniknąć skażenia filtra bakteriami?
Czytaj więcej
Co oznacza termin 'woda osmotyczna'?
Filtry odwróconej osmozy mają opinię najlepiej oczyszczających wodę. Wodę po takiej filtracji nazywamy osmotyczną. Czy woda osmotyczna jest zdrowa? Czym właściwie różni się od destylowanej?
Czytaj więcej
Negocjuj cenę
Uważasz, że cena tego produktu jest zbyt wysoka? Negocjuj!
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Gwarancja najniższej ceny

Koszt i rodzaje dostawy

W naszym sklepie umożliwiamy Klientom możliwość wyboru sposobu dostawy towaru, który najbardziej preferują.

Rodzaje dostawy

Możemy wyróżnić kilka rodzajów dostaw:

- wysyłka paczek do 30kg o stadardowych wymiarach kurierem - korzystamy z firmy DPD - koszt 15 zł przy płatności online oraz 19 zł przy płatności przy odbiorze
- wysyłka za pośrednictwem Paczkomatów - 13,00 zł przy płatności online oraz 16,50 zł przy płatności w paczkomacie 
- w przypadku dużych gabarytowo produktów wysyłka na półpalecie lub palecie - półpaleta 116,85 zł, paleta 147,60 zł
- odbiór własny produktu w salonie sprzedaży w Krakowie, ul. Kościuszki 28/LU3 - brak opłat 

Czas realizacji zamówienia

Zamówienia złożone do godziny 14:00 - standardowo wysyłane są tego samego dnia.
Zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia roboczego

Czas realizacji zamówienia zależy od rodzaju wybranego produktu oraz jego dostępności. Staramy się, aby w naszym magazynie znajdowały się wszystkie produkty. Zastrzegamy sobie jednak prawo do chwilowych braków. W takim wypadku czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu. Przy każdym produkcie znajdującym się w sklepie zaznaczony jest przewidywany czas dostawy i jego dostępność.

Czas realizacji zlecenia liczy się od dnia zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym sklepu. 

 

Reklamacje i zwroty

Twoje zakupy są bezpieczne. 

Kupując w naszym sklepie nie musisz się obawiać o dobry dobór produktów. Po pierwsze możesz zawsze skorzystać z pomocy naszego wykwalifikowanego pracownika. Po drugie - masz prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Prawo to obowiązuje przez 14 dni od daty odbioru danego produktu.

W przypadku jakichkolwiek problemów z zakupionym towarem jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeżeli produkt nie będzie działał prawidłowo możecie Państwo skorzystać z gwarancji, która w naszym sklepie udzielana jest tylko i wyłącznie przez producentów produktów, a nie przez nas. To dla Państwa pewność, że w całym okresie gwarancji będziecie mogli odwołać się w razie kłopotów także do producenta zakupionego towaru.
Jako Konsumenci, macie także Państwo prawo do skorzystania z uprawnień z tytułu rękojmi w okresie dwóch lat od dania wydania towaru. 

Gwarancja

Możesz kupować bezpiecznie. Na wszystkie produkty udzialamy gwarancji.

Ze względu na charakter produktów jakie sprzedajemy gwarancja na nie wynosi nawet 10 lat. Co powinno być bardzo istotne dla kupującego nie jest to gwarancja udzialana przez nas. Gwarancje jakie udzialane są w naszym sklepie to gwarancje produceta, macie więc Państwo pewność, że w przypadku gdy ze sprzedawcą coś się dzieje, produkty które zakupiliście są objęte zobowiązaniami w stosunku do Klientów realizowanymi przez Producenta. W wielu sklepach udzielana wieloletnie gwarancje są realizowane tylko i wyłącznie jeżeli np. podzespoły kupowane są w tym samym sklepie lub też realizowany jest bardzo ścićle okraślony harmonogram przeglądów zakupioneo towaru (najczęściej płatny).

Przed zakupem wzróćcie więc Państwo uwagę na gwarancję, jaką udziala bezpośrednio producent danego produktu.

pixel