Uzdatniacz wody - Zmiękczacze, osmoza, filtry podblatowe

2019-02-19
Uzdatniacz wody - Zmiękczacze, osmoza, filtry podblatowe

Co to jest uzdatniacz wody?

Określenie "uzdatniacz wody" może brzmieć nieco zagadkowo i przywodzić na myśl zaawansowane, rozbudowane systemy oczyszczania. W praktyce jednak pod tą nazwą kryją się praktycznie wszystkie filtry do wody. Zadaniem każdego filtra, nawet podstawowego wkładu mechanicznego jest uzdatnianie wody. Oczywiście ich wybór jest bardzo szeroki: od pojedynczych filtrów, po wielostopniowe, zaawansowane systemy. Dobierając odpowiednie rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę poziom zanieczyszczenia wody, którą chcemy oczyścić, oraz to, do jakiego celu ma być stosowana przefiltrowana woda. Warto także wziąć pod uwagę jakie funkcje ma pełnić nasz system filtracji: tylko oczyszczać wodę, a może także zmiękczać lub obniżać poziom żelaza? Postanowiliśmy przedstawić krótki ranking uzdatniaczy wody — najciekawszych produktów w swojej kategorii. 

 

Zmiękczacze wody - miękka woda w całym domu

Zmiękczacze wody do domu są praktycznie najlepszym wyborem wśród uzdatniaczy wody. Zapewniają one miękką wodę w całym domu. Poniżej przedstawiamy dwie serie sprawdzonych zmiękczaczy do domu z oferty naszego sklepu.

  1. Erie – IQsoft – Firma Erie jako pierwsza na świecie wyprodukowała w pełni automatyczną głowicę do zmiękczacza wody. Ich ogromne doświadczenie niewątpliwie stawia firmę na pierwszym miejscu wśród producentów uzdatniaczy wody. Potwierdza to bardzo długa i przede wszystkim bezwarunkowa gwarancja. 10 lat gwarancji na zbiornik i obudowę oraz 5 lat na głowicę i elektronikę. 

  2. Supreme– Supreme Soft  Zmiękczacze wody firmy Supreme mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Są tańsze niż uzdatniacze wody Erie, ale mają krótszą, bo 3-letnią gwarancję. Nie znaczy to jednak, że nie warto się nimi zainteresować. Solidna konstrukcja oraz innowacyjne rozwiązania pozwalają im konkurować z urządzeniami "z najwyższej półki".


prostozkranu-salon-sprzedazy-sklep-zmiekczacze

 

Filtry odwróconej osmozy: doskonała jakość wody dla wymagających

Filtry osmotyczne do wody to najdokładniejsze filtry. Zapewniają idealnie czystą wodę do celów spożywczych. Filtr osmotyczny świetnie nadaje się również jako uzdatniacz wody do akwarium. Filtry osmotyczne mają mniej więcej tyle samo zwolenników co przeciwników. Większość negatywnych opinii o tym systemie filtracyjnym wody jest bezpodstawna. Aby lepiej poznać skuteczność i sposób działania filtrów odwróconej osmozy, zachęcamy do przeczytania artykułu o procesie osmozy.

  1. Aquaphor– Morion – Filtr osmotyczny Morion to jedna z najbardziej kompaktowych osmoz dostępnych na rynku. Jest to filtr osmotyczny bez osobnego zbiornika. Firma Aquaphor ma bardzo duże doświadczenie w projektowaniu różnego rodzaju filtrów osmotyczny do kuchni. Na swoim koncie ma mnóstwo opatentowanych technologii. Są wśród nich takie, które odpowiadają za doskonałą jakość filtracji, ale i takie, dzięki którym obsługa filtra i wymiana wkładów jest niezwykle prosta. Filtr osmotyczny do domu Morion ma jeden z najlepszych stosunków wody przefiltrowanej do „odrzuconej”. Działa sprawnie przy niższym ciśnieniu w sieci dzięki zastosowaniu opatentowanego zbiornika wodno-wodnego. Głowice na filtry w tym uzdatniaczu wody są wykonane w innowacyjnej technologii click&turn. Ich wymiana jest dziecinnie łatwa i każdy sobie z nią poradzi bez użycia narzędzi. To wygodne i oszczędne rozwiązanie, bo nie musimy wzywać serwisu do wymiany wkładów.

  2. Aquaphor– DWM-31 – Kolejny produkt od firmy Aquaphor i kolejny innowacyjny uzdatniacz wody pitnej. DWM-31 to filtr osmotyczny wyposażony w dzbanek, który napełnia się oczyszczoną wodą. Jest to jeden z nielicznych filtrów osmotycznych bez zbiornika. Takie rozwiązanie spowodowało, że jest to najmniejszy filtr odwróconej osmozy w swojej klasie. DWM-31 to filtr osmotyczny pozwalający czerpać zawsze świeżo przefiltrowaną wodę z dzbanka.

  3. Supreme– Supreme Premium RO – To filtr osmotyczny do kuchni o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Odwrócona osmoza Supreme Premium charakteryzuje się tym, że została w niej użyta membrana osmotyczna firmy Filmtec. Jest to jedna z najlepszych firm produkujących membrany odwróconej osmozy. Wydajność membrany to 100 GPD. W większości standardowych systemów odwróconej osmozy stosuje się membrany 75 GPD. Skutkuje to szybszym napełnianiem zbiornika. Dodatkowo wersja 8-stopniowa ma zainstalowany bardzo wysokiej jakości wkład liniowy alkalizujący wodę. Systemy od RO6 w górę mają standardowo podwójny kranik. Dzięki temu możemy używać ich również jako filtr osmotyczny do akwarium.

  4. Aquaphor– DWM-203 – Ostatnie miejsce w rankingu dla tego filtra nie jest spowodowane tym, że jest gorszy. Tak naprawdę dla części użytkowników, będzie to najlepsze rozwiązanie, bowiem wyróżnia go imponująca wydajność. Wymienione wyżej systemy odwróconej osmozy są kierowane raczej do domów i mieszkań. DWM-203 jest natomiast urządzeniem o wydajności pozwalającej na filtrację praktycznie na bieżąco. Osmoza DWM-203 wyposażona jest w 2 membrany o wydajności 100 GPD oraz w pompę zwiększającą wydajność. To urządzenie szczególnie polecamy jako zakup do biur, zakładów pracy, czy innych obiektów z zapotrzebowaniem na większą ilość wody. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ilość ludzi potencjalnie korzystających z tego uzdatniacza wody jest duża. Cena uzdatniacza wody do picia DWM-203 jest większa niż ceny uzdatniaczy domowych.

filtr-odwrocnej-osmozy-krakow-salon-sprzedazy-sklep

 

Filtry podzlewowe: alternatywa dla systemów osmozy

Wśród podzlewowych filtrów wody wybór jest bardzo duży. To urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu i różnych właściwościach filtracyjnych, które można dobierać indywidualnie. Cena tych uzdatniaczy wody do picia jest zazwyczaj niższa, niż w przypadku systemów osmozy. Są one szczególnie dobrym rozwiązaniem, jeśli woda surowa sama w sobie nie jest bardzo złej jakości.

  1. Brita– Waterbar WD 3030 – Firmy Brita chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Znana na całym świecie głównie ze swoich filtrów dzbankowych, ale również z filtrów profesjonalnych do gastronomi. Uzdatniacz wody Brita Waterbar WD 3030 jest urządzeniem przeznaczonym do użytku domowego. Dostarczany w zestawie z baterią trójdrożną, dzięki czemu nie musimy wiercić otworów pod dodatkowe kraniki. Stosowany w tym zestawie filtr uzdatniający wodę P1000 pozwala nam się cieszyć wodą zmiękczoną, niepozostawiającą osadów. Ponadto usuwa chlor i zanieczyszczenia mechaniczne. Dodatkowo na kranie trójdrożnym firma Brita zastosowała diodę informującą o konieczności wymiany wkładu.

  2. Aquaphor– Quadro– System ten jest kolejnym przykładem innowacyjnych rozwiązań marki Aquaphor. Uzdatniacz wody Aquaphor Quadro to urządzenie, dzięki któremu sami możemy skonfigurować swój zestaw filtrów. Inaczej mówiąc, możemy je dobrać do naszych potrzeb i jakości wody surowej. Uzdatniacz do wody Quadro to głowica na 4 filtry, które możemy zakładać w dowolnej konfiguracji. Kilka standardowych zestawów przedstawiamy na naszej stronie.

  3. Aquaphor– Kryształ H – Filtr ten jest bardzo podobny do wspomnianego wyżej Quadro. Jest on dostarczany z kompletem wkładów zapewniających filtrację mechaniczną, węglową oraz zmiękczanie wody. Stosowana tutaj głowica ma miejsce na 3 filtry. 
filtr-wody-krakow-sklep-salon-sprzedazy

Powyższy ranking filtrów prezentuje kilka najciekawszych produktów w swojej kategorii. Pamiętajmy jednak, by uzdatniacze do wody dobierać do swoich własnych potrzeb. Dla tych z Państwa, którzy zastanawiają się ile kosztują filtry wody, przygotowaliśmy osobny wpis. W razie jakichkolwiek pytań, nasz zespół zawsze chętnie doradzi w kwestii doboru odpowiedniego urządzenia uzdatniającego wodę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego czy mailowego lub odwiedzin w naszym salonie sprzedaży.

Zobacz film na temat osmozy RO-101S MORION 

ile kosztuje filtr do wody pitnej?

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixel