Darmowa dostawa od 50,00 złBezproblemowa rezygnacja do 14 dni
Zamów ponownie info@prostozkranu.pl12 201 86 86, 512 290 310
Supreme RO8 Premium - 8 Stopniowy system odwróconej osmozy
Supreme RO8 Premium - 8 Stopniowy system odwróconej osmozy
Supreme RO8 Premium - 8 Stopniowy system odwróconej osmozy
Supreme RO8 Premium - 8 Stopniowy system odwróconej osmozy
Supreme RO8 Premium - 8 Stopniowy system odwróconej osmozy
Supreme RO8 Premium - 8 Stopniowy system odwróconej osmozy

Supreme RO8 Premium - 8 Stopniowy system odwróconej osmozy

 • Supreme RO8 Premium to system filtrujący dający wodę doskonałej jakości. Oprócz mineralizacji urządzenie zapewnia wodę o pH minimum 8.5.
Producent: Supreme
Kod produktu: Supreme RO-8 PR

Wybierz wariant:

1 150,00 zł
/ szt.
Gwarantujemy najniższą cenę. Znalazłeś ten produkt taniej?
Przedstaw nam swoją ofertęNegocjuj cenę
Bezpieczne zakupy - 14 dni na zwrot
Kup teraz, zapłać za 30 dni
wystarczy wypełnić formularz
Zadzwoń i zamówtel. 12 201 86 86 (Pon.-Pt. 9:00-17:00)
łatwa wymiana wkładówPZHprzeznaczenie do kuchniwygoda użytkowaniawysoka jakość materiałów

 

 

SUPREME PREMIUM RO8 - OŚMIOSTOPNIOWY SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY MARKI SUPREME Z WKŁADEM ALKALIZUJĄCYM. JEDNO Z NAJLEPIEJ SKONFIGUROWANYCH URZĄDZEŃ W SWOJEJ KLASIE. NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WKŁADY FILTRACYJNE

Supreme filtry osmotyczne

Filtr osmotyczny Supreme Premium RO8

Polski producent Supreme jest przodującym przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją filtrów do wody. Jednym z najnowocześniejszych produktów znajdujących się w jego ofercie jest Supreme Premium RO8. Jego sercem jest nowoczesna membrana odwróconej osmozy o wydajności 100 GPD Pentair,  co jest jednym z najlepszych wyników na rynku. Prócz czynienia wody krystalicznie czystą, filtr wzbogaca ją o niezbędne minerały poprawiające smak i wpływające pozytywnie na organizm osób ją pijących. Stanowiący element zestawu jonizator dodatkowo polepsza walory zdrowotne wody. Zastosowany filtr Biocera skutecznie podnosi pH płynu i go alkalizuje oraz obniża jego ORP, co ogranicza liczbę wolnych rodników mogących powodować wiele chorób. Filtrowana woda zostaje wzbogacona o pierwiastki mineralne, takie jak potas, sód, wapń czy magnez. Picie jej to więc samo zdrowie!

Jak działa i co oczyszcza filtr odwróconej osmozy Supreme RO8?

Cechą charakterystyczną osmotycznego filtru Supreme Premium RO8 jest jego dokładność. Dzięki zastosowaniu sita o wielkości oczek 0,0001 mikrona woda wypływająca z urządzenia jest krystalicznie czysta i pozbawiona nie tylko dużych cząsteczek, takich jak piasek, muł czy kawałki rdzy ze starych rur, ale także tak małych obiektów, jak bakterie, wirusy czy pozostałości pestycydów. Wszystko to dzięki temu, że wcześniej wskazana dokładność filtracyjna zapobiega przedostaniu się na drugą stronę sita obiektom większym niż cząsteczka wody. Wspomnieć należy, że 0,0001 mikrona to 10000000 razy mniej niż 1 mm. Jest to więc ochrona, przez którą nie przedostanie się żaden nieproszony gość!

 

Supreme - zalety filtrów odwróconej osmozy

 

Odwrócona osmoza Supreme Premium RO8 - Budowa i działanie

Co sprawia, że filtry Supreme Premium są tak skuteczne? Przede wszystkim jakość wykorzystanych materiałów. Produkowane w Europie elementy, z których składa się produkt, są najwyższej jakości i spełniają wszelkie normy dotyczące bezpieczeństwa. Zostało to potwierdzone stosownymi atestami zarówno przez Państwowy Zakład Higieny (PZH), jak i amerykańską National Sanitation Foundation (NSF) zajmującą się certyfikacją i testowaniem produktów pod kątem ich bezpieczeństwa dla zdrowia. Oprócz doskonałych walorów filtrujących wyróżnia się także innymi ważnymi cechami. Przede wszystkim zestaw jest niezwykle estetyczny. Dzięki nowoczesnemu, a jednocześnie praktycznemu designowi świetnie będzie wyglądać w każdej kuchni. Prócz estetyki zestaw jest także praktyczny. Zastosowanie szybkozłączek pozwala na błyskawiczny montaż urządzenia oraz jego późniejszą konserwację nawet bez zastosowania profesjonalnych narzędzi. Wymiana filtrów jest dzięki temu łatwa jak nigdy. Odpowiednia konstrukcja to także łatwiejsze korzystanie. Zastosowane w zestawie dwa zawory pozwalają na używanie zarówno wody zdemineralizowanej, a więc idealnie nadającej się do celów gospodarczych (na przykład w żelazkach), jak i wzbogaconej o niezbędne mikroelementy, którą można z powodzeniem użyć do przygotowywania posiłków i napojów. Prezentowany zestaw jest prosty w obsłudze i konserwacji, a przy tym dobrze rozbudowany. Składa się więc z ośmiu elementów:

 • S-PP20-BC – jest to mechaniczny filtr piankowy, którego głównym zadaniem jest zatrzymanie zanieczyszczeń większych niż dwadzieścia mikronów. Chodzi tu przede wszystkim o piasek, muł czy rdzę, które mogą znajdować się w wodzie. Ten konkretny rodzaj filtru posiada także właściwości bakteriostatyczne, dzięki czemu trafiające do niego bakterie nie mają dobrych warunków do rozwoju.
 • S-BL – drugi w kolejności jest filtr z węgla aktywnego. Jego funkcja to przede wszystkim wyłapanie cząsteczek chloru znajdujących się w wodzie. Jest to istotne z dwóch powodów. Po pierwsze, nadmiar chloru nie jest obojętny dla naszego organizmu. Po drugie, pierwiastek ten może doprowadzić do zniszczenia membrany osmotycznej, która jest ważnym elementem zestawu filtrującego.
 • S-PP5-BC – drugi z zastosowanych filtrów mechanicznych. Podobnie jak poprzedni wykonany jest z węgla aktywnego, ale jego przepustowość jest znacznie mniejsza i wynosi tylko pięć mikronów. Prócz wyłapania pozostałych w wodzie cząsteczek stałych jego zadaniem jest niedopuszczenie do następnego etapu filtracji pyłu, który może wydobyć się z filtra węglowego. Tak samo, jak jego poprzednik, on także ma właściwości bakteriostatyczne.
 • Membrana 100 GPD – właściwie najważniejszy z elementów filtra. Dzięki dokładności filtracji wynoszącej 0,0001 mikrona zatrzymuje właściwie wszystkie pozostałe zanieczyszczenia, zarówno biologiczne, jak i mechaniczne, w tym większość bakterii i wirusów. Warto zwrócić szczególną uwagę na jej wydajność wynoszącą 100 GDP, co jest równe niemal 380 litrom na dobę. W porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami, które zazwyczaj mogą pochwalić się 50 lub 75 DGP, jest to ogromny skok jakościowy.
 • S-L-CARB-QC – filtr liniowy z węglem aktywnym. Jego zastosowanie ma na celu ostateczną poprawę walorów zapachowych i smakowych wody.
 • S-L-MIN-QC – po przejściu przez membranę odwróconej osmozy woda pozbawiona jest wszelkich składników mineralnych. Należy jednak pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne jest przyjmowanie ich w odpowiednich ilościach. Właśnie dlatego mineralizujący wkład liniowy pozwala na ich ponowne rozpuszczenie w płynie. W ten sposób poprawie ulegają nie tylko walory odżywcze, ale także smakowe wody.
 • S-L-FIR – przedostatnim etapem filtracji jest przejście wody przez wkład jonizujący. Dzięki zastosowaniu glinki turmalinu, która jest uważana przez medycynę naturalną za jeden z największych emitentów ujemnych jonów, przepuszczony przez niego płyn jest łatwiej przyswajalny przez organizm człowieka, a co za tym idzie – pozwala go lepiej nawodnić. Dzięki temu poprawie ulega także metabolizm.
 • S-L-FIR-BIO – ostatni element zestawu alkalizuje wodę poprzez podniesienie jej pH. Prócz obniżenia ORP wody dodatkowo ją mineralizuje.

Co to jest woda alkaliczna?

Stosunkowo często możemy spotkać się z określeniem „woda alkaliczna”. Czego jednak ono właściwie dotyczy? Co do zasady uznaje się, że woda jest alkaliczna, jeśli jej pH wynosi co najmniej 7,2. Taki płyn ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Przede wszystkim pomaga utrzymać odpowiedni bilans kwasowo-zasadowy, a to z kolei ma znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego oraz mięśni. Woda alkaliczna ma także właściwości pozwalające na lepsze przyswajanie przez organizm minerałów oraz skuteczniej go nawadnia.

Co to jest ORP wody?

ORP czyli Potencjał Oksydacyjno-Redukcyjny wody to oznaczenie jej zdolności do wchodzenia w reakcje chemiczne zwane oksydacją oraz redukcją. Płyn o dodatnim współczynniku ORP ma właściwości utleniające. To zaś sprzyja powstawaniu wolnych rodników, a więc jest niekorzystne dla organizmu człowieka. Pod ich wpływem w organizmie może dojść do utleniania białek, a więc przyspieszenia procesów starzenia. Właśnie dlatego ujemny wskaźnik ORP jest korzystniejszy dla naszego zdrowia. Jego wartość liczona jest w miliwoltach (mV). Woda, która zostaje przepuszczona przez filtr jonizujący Supreme Biocera, posiada ORP na poziomie -200 mV.

Schemat połączeń w systemie odwróconej osmozy

Co wyróżnia serię systemów odwróconej osmozy Supreme Premium?

Seria Supreme Premium, jak wskazuje sama nazwa, to zaawansowane technologicznie urządzenia, które od konkurencyjnych filtrów odróżnia kilka unikatowych cech – przede wszystkim jest to wydajność. Membrana 100 GDP to niemal 380 litrów przefiltrowanej wody na dobę. Przy standardzie oferowanym w innych urządzeniach, a więc 50 lub 75 GDP, jest to skok – o około 100–200 litrów dziennie. Seria ta charakteryzuje się także dużymi walorami estetycznymi. Podwójna chromowana wylewka idealnie dopasuje się zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i klasycznie urządzonych kuchni. Dużą zaletą zestawu jest także łatwość jego montażu oraz serwisowania. Filtry liniowe wyposażone w szybkozłączki można bardzo szybko, bez specjalistycznych narzędzi, osadzić w urządzeniu, co ułatwia dokonywania okresowych wymian. Eliminuje to także konieczność stosowania w ich przypadku uszczelniających taśm. Tak samo zamontowanie zaworu czterodrożnego w stałym miejscu, zamiast pozostawienia go „luzem”, niweluje ryzyko wycieku.

 

Filtr osmotyczny Supreme Premium RO8 - co zawiera kompletny zestaw?

Kupno filtra osmotycznego Supreme Premium RO8 to prostota montażu. Oferowany zestaw posiada wszelkie niezbędne do tego elementy. Są to więc:

 1. Stylowa i elegancka podwójna wylewka wyposażona w ceramiczne zawory oraz kranik, który obrócić można o 360 stopni. Zapewnia estetyczny wygląd w każdej kuchni.
 2. Przyłącze wody z zaworem kulowym, które pozwala na łatwe i szybkie odcięcie dopływu wody do filtra.
 3. Zestaw kluczy, zarówno do obudowy membrany, jak i do korpusów z filtrami wstępnymi.
 4. Teflonowa taśma, dzięki której możliwe jest uszczelnienie przyłącza wody.
 5. Zestaw wężyków o różnych kolorach, które pomagają utrzymać porządek oraz ułatwiają ewentualne prace serwisowe.
 6. Obejma na syfon pozwalająca podpiąć odrzut wody.

Łatwy montaż

Wiele elementów zestawu mocowane jest przy pomocy tak zwanych szybkozłączek. Dzięki temu jest on łatwy w montażu oraz serwisowaniu. To cecha charakterystyczna wszystkich przedstawicieli serii Supreme Premium. Oprócz prezentowanego zestawu osmotycznego Supreme Premium RO8 w ofercie znajdują się także urządzenia 5- (RO5), 6- (RO6) oraz 7-stopniowe (RO7). Tabela poniżej zawiera porównanie ich wszystkich:

tabela filtrów osmotycznych
Dostępność produktu
Produkt w stałej sprzedaży
Gwarancja najniższej ceny na rynku
Tak
Rodzaj połączenia 1
3/8 cala
Ciśnienie maksymalne
6 Bar
Ciśnienie minimalne
2,8 Bar
Minimalna temperatura wody
4 stopnie Celsujsza
Maksymalna temperatura wody
45 stopni Celsjusza
Szerokość (cm)
30 cm
Głębokość (cm)
45
Wysokość (cm)
50 cm
Waga (kg)
7
Ilość stopni filtracji
6 stopni
Pojemność zbiornika na wodę
12 litrów (6-8 użytkowej)
Wydajność membrany
100 GPD
Rodzaj kranika
podwójny
Pojemność zbiornika
plastikowy
Wymiary zbiornika ciśnieniowego (wysokość x średnica)
345mm x 235 mm
Do pobrania
Nasi klienci najczęściej pytają o
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:12 201 86 86 lub 512 290 310
Zadaj swoje pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Dezynfekcja systemów odwróconej osmozy
Filtr odwróconej osmozy na co dzień zapewnia nam krystalicznie czystą wodę. Aby tak było, musimy odpowiednio dbać o urządzenie. Niezbędna jest jego regularna dezynfekcja. W jaki sposób ją przeprowadzić, aby uniknąć skażenia filtra bakteriami?
Czytaj więcej
Co oznacza termin 'woda osmotyczna'?
Filtry odwróconej osmozy mają opinię najlepiej oczyszczających wodę. Wodę po takiej filtracji nazywamy osmotyczną. Czy woda osmotyczna jest zdrowa? Czym właściwie różni się od destylowanej?
Czytaj więcej
Negocjuj cenę
Uważasz, że cena tego produktu jest zbyt wysoka? Negocjuj!
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel