Opis wkładu liniowego z węglem aktywowanym AICRO-QC?

AICRO to wkład liniowy filtracyjny do wody, którego obudowa zbudowana jest z tworzyw sztucznych. Wypełniony został wysokiej jakości granulowanym, aktywowanym węglem z łupin orzechów kokosowych. Zadaniem węgla aktywnego jest oczyszczanie wody z zanieczyszczeń chemicznych takich jak chlor i jego pochodne oraz ze związków organicznych znajdujących się w wodzie. Dzięki swoim właściwościom znacząco poprawia smak i zapach wody. Węgiel z orzechów kokosowych posiada najlepsze właściwości absorpcyjne, dzięki czemu jest w stanie filtrować nawet mocno zanieczyszczoną wodę.

Budowa i działanie wkładu z granulowanego węgla aktywowanego AICRO-QC marki Aquafilter

AICRO-QC posiada obudowę z tworzywa sztucznego, która stanowi zbiornik dla granulowanego węgla aktywowanego, wsypanego do środka filtra. Obudowa dodatkowo zabezpieczona została na wejściu oraz wyjściu wody gąbką filtracyjną chroniącą przed wydostaniem się węgla poza filtr. Tego typu wkłady znajdują najczęściej zastosowanie w systemach podzlewowych zarówno tradycyjnych jak i odwróconej osmozie oraz jako filtry lodówkowe. W przypadku odwróconej osmozy filtry węglowe stosowane są jako ochrona membrany osmotycznej przed szkodliwymi dla nich związkami chloru. Poniżej przedstawiamy schemat filtra:

Aicro schemat

 

Zadaniem wkładu AICRO-QC z węglem aktywowanym jest oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń chemicznych jak chlor i jego pochodne, oraz organicznych jak np. pestycydy. Wysokiej jakości węgiel z łupin orzecha kokosowego zastosowany w tym filtrze ma bardzo silne właściwości absorpcyjne. Dzięki granulowanej formie węgla aktywowanego spadek ciśnienia związany z przepływem przez niego wody jest minimalny. Jednocześnie ze względu na dużą powierzchnię wymiany w przypadku granulatu, wydajność filtra wody jest bardzo wysoka.

W ramach serii wkładów do wody marki Aquafilter typu AICRO możemy wyróżnić wkłady różnego rodzaju:

  • AICRO - Filtr węglowy liniowy z przyłączem typu gwint 1/4"
  • AICRO-QC - Filtr węglowy liniowy z przyłączem typu szybkozłączka 1/4"
  • AICRO-L - Filtr węglowy liniowy 2,5" z przyłączem typu gwint 1/4"
  • AICRO-AB - Filtr liniowy węglowo-bakteriostatyczny z przyłączem typu gwint 1/4"

Poniżej zdjęcie granulatu węglowego stosowanego we wkładzie AICRO-QC

wkład węgla aktywnego kokosowego

 

Jak często należy wymieniać wkład z węgla aktywowanego AICRO-QC

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 6 000 litrów wody lub 3-6 miesięcy. Należy pamiętać jednak, że w przypadku wody bardzo zabrudzonej żywotność ta może być krótsza. Z naszego doświadczenia wiemy też, że filtrów węglowych nie powinno się stosować dużo dłużej niż 6 miesięcy, ze względu na możliwość rozwijania się w nich bakterii. Cykliczna wymiana wkładów zgodnie z zaleceniami to konieczność w przypadku użytkowania filtrów wody.