Woda w twoim kranie...

2017-05-10
Woda w twoim kranie...

Jaką wodę najlepiej pić?

Coraz częściej świadomi konsumenci zadają sobie pytanie jakie parametry powinna spełniać woda, którą na co dzień pijemy?

W Polsce norma dotycząca jakości wody pitnej ustalana jest w formie rozporządzenia Ministra Zdrowia. Aktualne rozporządzenie z dnia 29 marca 2007 roku określa wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia. W ramach tego samego dokumentu znajdziemy informacje określające w jaki sposób należy kontrolować jakość naszej wody.

Czy można pić wodę z kranu bez filtra? 

Problemem wielu polskich wodociągów nie jest jednak jakość wody wychodzącej z miejskich stacji uzdatniania wody. Zazwyczaj parametry wody na tym etapie są dobre. Niestety jakość wody może ulec pogorszeniu, nim dotrze ona do naszych kranów. Bardzo często woda w naszym kranie jest zupełnie różna niż woda wychodząca z wodociągów. Zanieczyszcza się ona wieloma czynnikami, ale najbardziej istotnym jest jakość naszych sieci wodociągowych. Trudno jest więc udzielić uniwersalnej odpowiedzi co do jakości wody pitnej z kranu. Między innymi z tego powodu mówi się, że dopiero po zastosowaniu odpowiedniego filtra do wody pitnej możemy ją pić "prosto z kranu". Używając filtra do wody nie tylko pozbywamy się z niej zanieczyszczeń, ale też znacznie poprawiamy jej smak i zapach. Często bowiem przeszkodą jest nieprzyjemny posmak chloru. Wpływa on nie tylko na smak samej wody pitnej, ale także zup i innych potraw.

 

Ile kosztują filtry do wody? Jaki filtr wody pitnej wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z tematem TUTAJ.

Zachęcamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które szczegółowo określa jakie parametry powinna mieć woda zdatna do picia.


ile kosztuje filtr do wody pitnejile wody powinno się pić dziennie?

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel