Zestaw wysokiej jakości wkładów filtrujących do zestawu Aquaphor Trio Norma. Trio Norma to filtr zmiękczający przeznaczony do uzdatniania i zmiękczania wody pitnej w kuchni o podwyższonym stopniu twardości. Zastosowane w filtrze wkłady pozwalają na usunięcie z wody większości szkodliwych zanieczyszczeń oraz jej zmiękczenie. Woda zmiękczona nie tworzy osadów w czajniku czy ekspresie dzięki czemu przedłużamy żywotność naszych urządzeń. Twardość wody występuje w przypadku zbyt dużego stężenia wapnia, magnezu oraz opcjonalnie żelaza i manganu. Najczęściej problem twardej wody widoczny jest na urządzeniach gospodarstwa domowego: kamień w czajniku oraz osad na sprzętach AGD. Twarda woda negatywnie wpływa na:

  • sprzęty elektryczne - czajnik, ekspres, zmywarka, pralka, piece grzewcze poprzez osadzanie się kamienia kotłowego
  • naczynia i ubrania - osad tworzący się na sprzętach AGD pozostawia plamy na ubraniach i naczyniach
  • środki czystości - w twardej wodzie gorzej pieni się mydło, szampon czy proszek do prania. Przez to zużywa się więcej różnego rodzaju środków czystości
  • urodę i zdrowie - twarda woda wysusza skórę, ma niekorzystny wpływ na naczynia krwionośne, powoduje wypadanie włosów i inne problemy ze zdrowiem.

W komplecie znajdują się następującego wkłady filtrujące:

Zastosowanie kilkuetapowej filtracji jest kluczem do uzyskania niezwykle klarownej i bezpiecznej wody. Niezwykle ważnym aspektem, który również wpływa na filtrowaną wodę jest cykliczna wymiana wkładów filtrujących. Należy pamiętać, że żywotność wkładów filtrujących bywa różna, wpływ na ten fakt ma jakość wody w trakcie filtracji. Sukcesywny serwis systemów filtrujących to podstawa, o której należy zawsze pamiętać!

  

Sprawdź kuchenny filtr wody Aquaphor Trio Norma!