budowa mineralizatora do wody pitnej Aquafilterbudowa wkładu do mineralizacji wody do filtra odwróconej osmozy

Budowa i działanie AIMRO-QC wkład mineralizujący - AquaFilter

Mineralizator do wody AquaFilter posiada wysokiej jakości złoże dolomitowe. Uwalnia do przepływającej przez nie wodę minerały niezbędne dla zdrowia. Szczególnie używając filtrów osmotycznych, warto zadbać o mineralizację wody. Filtr odwróconej osmozy dokładnie oczyszcza wodę. Nie byłby w stanie spełnić tego zadania bez usunięcia minerałów. Dlatego, aby mieć pewność co do jakości wody z kranu, należy stosować mineralizator. Dzięki niemu, woda będzie mieć lepszy smak i wartości odżywcze. Wkład AquaFilter wyposażony jest w technologie QC (szybkozlączki). Dzięki temu wymiana wkładu jest maksymalnie uproszczona.

 

Minerały - Jakie mają znaczenie?

Minerały stanowią element niezbędny dla życia oraz zdrowia. W organizmie ludzkim występuje 46 składników mineralnych. Aż 30 uznawanych jest za niezbędnych do życia! Minerały stanowią aż 4% masy ciała. Przyswajamy je z pożywienia, organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć. Dlatego tak ważny jest odpowiedni poziom minerałów w wodzie pitnej. Organizm ludzki ma różne zapotrzebowanie na poszczególne minerały. Zostały one podzielona na 2 grupy. Makroelementy, to minerały, których dzienne zapotrzebowanie wynosi co najmniej 100mg. W przypadku mikroelementów zapotrzebowanie przekracza 100mg. Do powszechnie znanych makroelementów zaliczają się sód, potas, wapń czy magnez. Wśród powszechnych mikroelementów można wymienić cynk, miedź, żelazo czy fluor.

 

Jak często należy wymieniać mineralizator do wody?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 3,6 tysięcy litrów lub maksymalnie 12 miesięcy. W celu kontroli stopnia mineralizacji wody można użyć miernika TDS na wodzie przed i po mineralizatorze.