Wkład do filtra wody z granulowanego węgla aktywowanego FCCA20BB

FCA20BB to skuteczny wkład filtracyjny z granulatem węglowym. Obudowa wkładu zbudowana jest z tworzyw sztucznych. Wypełniona została wysokiej jakości granulowanym węglem aktywowanym. Węgiel bitumiczny doskonale absorbuje zanieczyszczenia z wody. Dzięki temu wkład węglowy nadaje się nawet do mocno zanieczyszczonej wody. Zadaniem filtra węglowego jest usuwanie z wody zanieczyszczeń chemicznych. Niweluje chlor i jego pochodne, usuwa także związki organiczne z wody. Filtr z węglem aktywowanym wyraźnie poprawia smak i zapach wody. Filtr FBBA20BB przeznaczony jest do korpusów typu Big Blue 20 (20BB).

 

Budowa i działanie wkładu z granulowanego węgla aktywowanego FCCA20BB marki Aquafilter

FCCA20BB posiada plastikową obudowę, która stanowi zbiornik dla granulowanego węgla aktywowanego, wsypanego do środka filtra. Obudowa dodatkowo zabezpieczona została na wejściu oraz wyjściu wody gąbką filtracyjną chroniącą przed wydostaniem się węgla poza filtr. Wszystkie materiały z jakich jest wykonany wkład FCCA20BB posiadają atesty NSF i FDA. Budowa filtra wymusza na wodzie przepływ od dołu do góry, dzięki czemu kontakt wody z aktywowanym węglem jest maksymalnie wydłużony. Tego typu wkłady znajdują najczęściej zastosowanie w filtrach narurowych oraz w systemach podzlewowych zarówno tradycyjnych jak i odwróconej osmozie. W przypadku odwórconej osmozy filtry węglowe stosowane są jako ochrona membrany osmotycznej przed szkodliwymi dla nich związkami chloru.

 

Budowa i działanie węglowego wkładu do filtra wody FCCA20BB

Plastikowa obudowa filtra zawiera granulowany węgiel bitumiczny. Kształt obudowy wymusza przepływ wody od dołu do góry. Kontakt wody z węglem jest wydłużony a filtracja dokładniejsza. Wejście i wyjście wody zabezpieczone są dodatkowo gąbką filtracyjną. Jej zadaniem jest ochrona granulatu przed wydostaniem się z wkładu. Wszystkie materiały, z jakich jest wykonany wkład, posiadają atesty NSF i FDA. FCCA20BB często stosowany jest jako wkład węglowy do filtra wody narurowego. Doskonale sprawdza się jako wkład do podzlewowych filtrów wody i osmozy. Stosowany jako wkład węglowy do filtra osmozy, chroni membranę. Zapobiega jej uszkodzeniu i skróceniu żywotności przez szkodliwe działanie chloru.

 

Schemat działania filtra:

Filtr węglowy aquafilter

 

Węgiel aktywny i jego zalety: co usuwa filtr do wody z wkładem węglowym?

Filtr do wody z węglem aktywnym usuwa różnego typu zanieczyszczenia. Oczyszcza wodę m.in. z chloru i innych substancji chemicznych. Niweluje zanieczyszczenia organiczne, w tym pestycydy. Filtr do wody z węglem aktywnym jest bardzo wydajny. Granulowany węgiel aktywny nie powoduje spadku ciśnienia wody przepływającej przez filtr.

  • filtr węglowy do wody niweluje chlor i ołów
  • eliminuje toksyczne pestycydy
  • usuwa inne zanieczyszczenia chemiczne i organiczne
  • stosowany do zimnej wody użytkowej
  • wysoka jakość wykonania
  • cena: węglowe filtry do wody cieszą się opinią bardzo ekonomicznych
  • doskonale usuwa nieprzyjemny smak i zapach wody
  • posiada atest PZH
  • wykonany z materiałów posiadających atest NSF i FDA

Granulat węglowy znajdujący się wewnątrz filtra wody:

wkład węgla aktywnego kokosowego

Jak często wymieniać filtr do wody z węgla aktywnego?

Producent przewidział żywotność tego wkładu na 95 850 litrów wody lub 3-6 miesięcy. W przypadku wody bardzo zabrudzonej żywotność ta może być krótsza. Z naszego doświadczenia wiemy też, że filtrów węglowych nie powinno się stosować dużo dłużej niż 6 miesięcy, ze względu na możliwość rozwijania się w nich bakterii. Cykliczna wymiana wkładów zgodnie z zaleceniami to konieczność w przypadku użytkowania filtrów wody.