Wkład antybakteryjny z glinki ceramicznej do filtra wody
Wykonany jest z bloku ceramicznego, zapewniającego bardzo dokładną filtrację. Dla maksymalnej skuteczności materiał został uformowany w walec cylindryczny. Jego zaletą jest możliwość wielokrotnego użycia. Wystarczy wypłukać z niego zanieczyszczenia pod bieżącą wodą. Po takim zabiegu wkład ceramiczny do filtra wody jest gotowy do ponownego użycia. Wkład usuwa z wody piasek, muł, rdzę oraz część bakterii i cyst. Wyróżnia go wysoka dokładność: 0,3 mikrona.
Budowa i działanie wkładu ceramicznego.
Filtr do wody ceramiczny ma kształt walca cylindrycznego. Filtruje wodę od zewnątrz do wewnątrz swojej powierzchni. Blok z glinki ceramicznej jest najdokładniejszym rozwiązaniem do standardowych korpusów 10". Stosowany najczęściej jako ostatni stopień filtracji w rozbudowanych systemach filtracyjnych. Wkład filtra wody stosuje się do korpusów o tzw. standardowym rozmiarze czyli 10 calowych. Są to najpopularniejsze korpusy stosowane. Antybakteryjny wkład ceramiczny doskonale sprawdzi się do filtrów podzlewozmywakowych i narurowych.
Schemat działania filtra:
Co oczyszcza antybakteryjny wkład do filtrów wody ?
Zadaniem wkładu jest oczyszczanie wody z zanieczyszczeń różnego typu. Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne oraz niektóre bakterie, wirusy i cysty. Dzięki gęstości 0,3 mikrona filtr ten nie pozwoli na przedostanie się żadnych zanieczyszczeń typu mechanicznego takich jak: muł, piasek, żwir, rdza i pozostałych, których ziarna są większe od 0,3 mikrona.
Co oznaczają wartości filtrów mechanicznych do wody podawane w mikronach?
Mikronami oznacza się dokładność filtracji mechanicznego filtra do wody. 1 mikron to 0,001 minimetra. Filtrację mechaniczną można przyrównać do działania sita. Oczyszczanie jest tym dokładniejsze, im mniejsze są oczka sita. Dokładność opisywanego filtra do wody wynosi 0,3 mikrona. Oznacza to, że zatrzymywane są wszystkie cząsteczki o wielkości przekraczającej 0,3 mikrona.
Jak często należy wymieniać wkłady do filtrów wody?
Mechaniczne filtry do wody zbudowane z glinki ceramicznej posiadają określoną pojemność/chłonność. W przypadku opisywanego filtra, żywotność została wydłużona przez możliwość płukania go. W innym wypadku, filtr o tak gęstej strukturze wymagałby znacznie częstszej wymiany. Producent przewidział żywotność tego wkładu na 8000 litrów lub 2-4 miesiące (bez płukania). Żywotność zależna jest od jakości wody i innych filtrów w systemie. Dla wydłużenia żywotności, warto zastosować przed nim filtry wstępne.
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.