Miękka woda - najlepszy przyjaciel Twojej skóry!

2019-10-10
Miękka woda - najlepszy przyjaciel Twojej skóry!

Jaką wodą myć twarz i włosy?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego nasza skóra po kąpieli lub prysznicu staje się nieprzyjemna w dotyku? Skóra staje się napięta i wysuszona a włosy sztywne i pozbawione blasku? Wpływ na to mają duże ilości magnezu i wapnia zawarte w wodzie. Taką wodę określamy mianem wody twardej. Występuje ona w większości wodociągów na terenie naszego kraju!

Różnica pomiędzy wodą twardą a miękką

Woda twarda to woda o dużej zawartości jonów wapnia i magnezu. Woda nabywa je poprzez kontakt z glebą oraz skałami. Natomiast woda miękka jest praktycznie całkowicie pozbawiona tych jonów. Efektem tego jest cudownie nawilżona skóra i miękkie włosy. Różnicę odczują zwłaszcza osoby borykające się z wszelkimi problemami skórnymi. Jeśli podejrzewamy, że ten problem nas dotyczy, warto dowiedzieć się więcej o szkodliwości twardej wody.

Negatywny wpływ twardej wody na naszą skórę

Duże ilości jonów wapnia i magnezu zawarte w twardej wodzie utrudniają produktom myjącym wytwarzanie piany. Co za tym idzie, produkty czyszczące są znacznie mniej skuteczne. Dodatkową wadą jest ich słabsze rozpuszczania w wodzie twardej. Efektem tego jest warstwa niespłukanych resztek kosmetyków na naszej skórze. W ten sposób twarda woda blokuje pory naszej skóry. Uniemożliwia to oczyszczanie się naszego organizmu z nagromadzonych toksyn. Nagromadzone i nieusunięte toksyny są najczęstszym powodem powstawania wyprysków lub nawet trądziku.

Jeśli chodzi o ogólną kondycję naszej skóry, a zwłaszcza o jej przesuszanie się, to sami przyczyniamy się do tego w sposób bezpośredni. Nadużywamy kosmetyków myjących, po czym wydłużamy czas ich spłukiwania ciepłą twardą wodą. Jak pokazują najnowsze badania, twarda woda może również powodować egzemy u dzieci nawet w bardzo wczesnym wieku. Rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie zmiękczonej wody: nie tylko sprzyja ona myjącym właściwościom kosmetyków, ale i pozwala łatwiej spłukać je ze skóry. Co za tym idzie, podczas kąpieli zużyjemy mniej kosmetyków, a kontakt skóry z detergentami zostanie znacznie skrócony.

idealnie czysta woda

Nawilżaj swoją skórę od środka

Powinniśmy również pamiętać, że nasza skóra potrzebuje nawilżania od środka. Robimy to w najprostszy możliwy sposób, czyli po prostu pijąc wodę. Zalecana ilość to 1,5 – 2 litrów wody dziennie. Choć może się wydawać, że nawadnianie jest ważne tylko latem, to nie zapominajmy o piciu odpowiedniej ilości wody w sezonie grzewczym. Wysoka temperatura w pomieszczeniu i suche powietrze również wpływają negatywnie na kondycję naszej skóry.

Jak poradzić sobie z problemem twardej wody

Jeśli mieszkamy w domu, optymalnym rozwiązaniem będzie zamontowanie centralnego zmiękczacza na przyłączu. Natomiast jeśli nie mamy takiej możliwości, świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie systemu odwróconej osmozy w kuchni dla wody spożywczej. Woda po osmozie jest również całkowicie zmiękczona i oczyszczona. W łazienkach możemy zastosować filtry prysznicowe, które posiadają złoża KDF, węgla aktywnego lub glinki turmalinu. Dzięki temu obniżają się właściwości chloru czy jonów wapnia, które podrażniają naszą skórę.


ile kosztują filtry do wody? sprawdź czy znasz odpowiedź!

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

pixel