#Zostańwdomu

2020-04-06
#Zostańwdomu

#Zostańwdomu i pij wodę prosto z kranu

Sytuacja związana z epidemią zmusiła nas do zmiany naszych przyzwyczajeń. Jednym ze sposobów na zachowanie bezpieczeństwa jest ograniczenie wychodzenia na zakupy. Woda pitna to bez wątpienia niezbędny produkt. Na szczęście istnieje szereg rozwiązań, pozwalających uzyskać smaczną, czystą wodę prosto z kranu- bez konieczności wychodzenia na zakupy. Spośród dostępnych rozwiązań, każdy znajdzie odpowiednie dla siebie, a korzyści będą odczuwane nie tylko teraz, ale i w przyszłości. Korzystanie z filtrów wody pozwala bowiem na stały dostęp do pysznej, czystej wody pitnej bez konieczności kupowania ciężkich zgrzewek wody. Przedstawiamy listę wygodnych i skutecznych filtrów i systemów do oczyszczania wody w domu. Ranking zaczniemy od najprostszych, kończąc na tych bardziej zaawansowanych rozwiązaniach.

 

Dzbanki filtrujące: podręczne i skuteczne rozwiązanie

Dzbanki filtrujące to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w Polskich domach i mieszkaniach. Dzbanki do wody nie wymagają żadnego montażu, wystarczy postawić je na stole i założyć filtr. Producenci prześcigają się w coraz to lepszych filtrach do dzbanków. Aktualnie mamy już dostęp do wkładów filtrujących, które dodają do wody magnez lub zmiękczają wodę. Dzięki temu woda staję się nie tylko smaczniejsza, ale i zdrowsza. Dzbanki filtrujące to świetnie sprawdzają się to filtracji wody, która nie wymaga bardziej zaawansowanego procesu filtracji. Najlepiej sprawdzają się w dużych miastach, gdzie woda wodociągowa jest lepszej jakości. Najpopularniejsze modele dzbanków filtrujących to:

 1. Aquaphor – dzbanek Onyx (różne kolory). Dzbanek wykonany został z Tritanu (szkło syntetyczne), odporny na uszkodzenia, bez BPA 

  Dzbanek filtrujący do wody Aquaphor ONYX
 2. Brita – dzbanek filtrujący Marella (Różne kolory) wykonany z wysokiej jakości materiałów bez BPA  Dzbanek Brita Marella z filtrem MaxtraFiltry podzlewowe

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są filtry podzlewowe. Wybór w tej kategorii filtrów do wody jest bardzo duży. Wśród filtrów pod zlew znajdziemy systemy filtrujące wodę skupiające się na jej oczyszczeniu, ale i takie, które oprócz filtracji będą wodę uszlachetniać. Filtry podzlewowe są łatwe w montażu i użytkowaniu. Większość z nich jest wyposażona w dodatkowy kranik do czerpania wody. Praktycznie każdy z filtrów pod zlew zapewnia filtracje co najmniej mechaniczną oraz węglową. Niektóre pozwalają nam zmiękczać wodę, dzięki czemu pozbędziemy się problemu z kamieniem. Wśród filtrów podzlewowych prym aktualnie wiodą dwa produkty, którymi chcielibyśmy Państwa zainteresować:

 1. Aquaphor Quadro – Jest to bardzo uniwersalne urządzenie. Zestaw składa się z głowicy na 4 filtry oraz dodatkowego kranika. Filtry dobieramy osobno, dokładnie takie jakich potrzebujemy. W ofercie mamy gotowe zestawy do wody twardej, mętnej czy o kiepskim smaku.


  Aquaphor Quadro


 2. Brita MyPure professional C150 - jeden z najnowszych zestawów tego typu od Brity. Jest to połączenie serii profesjonalnej oraz produktów do użytku domowego marki Brita. Woda po filtracji tym urządzeniem jest zmiękczona oraz pozbawiona chloru. Dzięki temu świetnie smakuje oraz chroni ekspres do kawy i czajnik przed szkodliwym kamieniem. 


brita mypure professional

 

Filtry odwróconej osmozy

Systemy odwróconej osmozy to najczęściej wybierane filtry przez osoby, które ponad wszystko cenią sobie czystość wody i jej walory smakowe. W naszym sklepie cieszą się też największą popularnością. Żaden inny filtr do wody nie jest w stanie oczyścić wody tak dokładnie jak właśnie odwrócona osmoza. Podczas filtracji przez membranę osmotyczną woda jest pozbawiana wszelkich zanieczyszczeń w tym wirusów i bakterii. Usuwane są jednocześnie związki chemiczne poprawiające jakość wody takie, jak minerały i mikroelementy. Dlatego wszyscy producenci odwróconej osmozy w swoich zestawach stosują mineralizatory wody. Mineralizator ma za zadanie uzupełnienie podstawowych minerałów. Proces ten poprawia jakość, smak oraz walory odżywcze wody, którą pijemy. 

Dwa filtry odwróconej osmozy, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów:

 1. Aquaphor Morion – najbardziej zaawansowany jeśli chodzi o budowę filtr odwróconej osmozy, jednocześnie najłatwiejszy w obsłudze. 


filtr odwróconej osmozy morion

 1. Supreme Premium RO8 – bardzo rozbudowany filtr odwróconej osmozy wyposażony we wkład Biocera. Odpowiedzialny jest on za poniesienie pH wody, czyli jej alkalizację. https://prostozkranu.pl/odwrocona-osmoza/852-supreme-ro8-premium-8-stopniowy-system-odwroconej-osmozy.html
filtr odwróconej osmozy ośmiostopniowy

 

 

W obecnej sytuacji, gdy dużo czasu spędzamy w domach, możemy skupić się na szukaniu rozwiązań, które nie tylko przyczynią się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa w czasie epidemii, ale będą dla nas korzystne w dłuższej perspektywie. Dzięki znalezieniu filtra wody spełniającego nasze oczekiwania, unikniemy konieczności kupowania wody pitnej w sklepie. Dostęp do pysznej, czystej wody pitnej w domu to rozwiązanie nie tylko na czas epidemii- to komfort i oszczędność, które docenimy także w późniejszym czasie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego rozwiązania, nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji.


ile kosztują filtry do wody? sprawdź czy znasz odpowiedź!

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

pixel