Top 5 noworocznych postanowień!

2022-12-22
Top 5 noworocznych postanowień!

Noworoczne postanowienia - jakie cele obieramy najczęściej?

Zbliżający się Nowy Rok to dla wielu z nas czas snucia planów i postanowień. Bardzo często za cel obieramy zdrowe nawyki, ale też rozwój osobisty czy kwestie zawodowe. Przedstawiamy listę popularnych noworocznych postanowień — kto wie, może któreś z nich okaże się inspirujące? ;)

1) Sport, fitness, bieganie...

Każdy, kto choć raz odwiedził siłownię w styczniu, przyzna rację: rozpoczęcie treningów to jeden z najczęściej obieranych celów. I bardzo dobrze! Oprócz korzystnego wpływu na sylwetkę treningi pomogą poprawić wydolność organizmu, kondycję i odporność.

2) Zdrowe odżywianie, przejście na dietę

Dietetyczne postanowienia również znajdują się w ścisłej czołówce. Te z nich, które opierają się o zdrowy rozsądek, są jak najbardziej godne uwagi! Ograniczenie spożycia produktów przetworzonych, zwiększenie ilości warzywnych posiłków, unikanie cukru, zamiana gotowych przekąsek i napojów na te samodzielnie przygotowane — wszystko to zaprocentuje i korzystnie wpłynie na zdrowie oraz samopoczucie.

3) Rozwinięcie nowej pasji

Wielu z nas w okresie noworocznym postanawia spróbować czegoś nowego. Niekiedy równie dużo satysfakcji może przynieść odkurzenie zaniedbanego przed laty hobby. Zapisanie się na ściankę wspinaczkową, kurs rysunku, zabawy z rękodziełem, a może powrót do kolekcjonowania kamieni szlachetnych? W tym przypadku wymieniać można bez końca. Z setek możliwości, z pewnością każdy wybierze satysfakcjonującą dla siebie.

4) Nowe cele zawodowe

Niezależnie od tego, czy chodzi o zwiększenie zarobków, czy też o spełnienie swoich zawodowych marzeń, wiele osób postanawia skupić się na swojej sytuacji zawodowej. W przypadku, gdy celem jest zmiana pracy, dużym ułatwieniem służą portale z ogłoszeniami (jak np. Jooblehttps://pl.jooble.org/ ), które pozwalają przebierać w interesujących ofertach pracy. Jeśli natomiast chcemy zwiększyć swoje kwalifikacje, warto postawić na szeroką ofertę kursów, coraz częściej dostępnych także w wersji online.

Jednak chęć wprowadzania zmian to nie tylko domena pracowników, ale też... pracodawców! Coraz częściej decydują się oni na wdrożenie w swoich firmach różnego rodzaju benefitów pozapłacowych dla pracowników. Takie rozwiązanie przynosi korzyści na wielu polach: nie tylko zwiększa atrakcyjność oferty pracy w oczach potencjalnych kandydatów, ale też stanowi motywację dla obecnych pracowników. Rosnącą popularnością cieszą się benefity psychologiczne - w ramach pakietu, pracownicy mogą na przykład otrzymać dostęp do konsultacji psychologicznych, które nie tylko pozwalają im rozwiązać bieżące problemy, czy kryzysy, ale też wspierają rozwój motywacji i ambicji pracowników. Pakiet Mental Benefits jest więc korzystny zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy. 

5) Nauka języka obcego

To temat, który często wiąże się ze wspomnianymi celami zawodowymi. Nietrudno jednak sobie wyobrazić, że nauka języka obcego daje też inne plusy, szczególnie w podróży. Podszkolenie języka angielskiego czy niemieckiego to popularny wybór, ale na popularności zyskują także kursy chińskiego czy hinduskiego.

 

 

Niezależnie od tego, jakie postanowienia noworoczne wybierzesz, życzymy ich pomyślnej realizacji w nadchodzącym Nowym Roku!