SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody
SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody

SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody

 • SUPREME SOFT 26 to wysokiej jakości system zmiękczający wodę wyposażony w 26 litrowe złoże żywicy jonowymiennej firmy Lewatit. Urządzenie dedykowane jest dla gospodarstw domowych, gdzie liczba użytkowników wynosi 3-4 osoby.
Producent: Supreme
Kod produktu: SUPREME SOFT 26

Wybierz wariant:

3 479,00 zł
/ szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 479,00 zł
Gwarantujemy najniższą cenę. Znalazłeś ten produkt taniej?
Przedstaw nam swoją ofertęNegocjuj cenę
Bezpieczne zakupy - 14 dni na zwrot
Kup na raty (oblicz ratę)
Kup teraz, zapłać za 30 dni
wystarczy wypełnić formularz
Zadzwoń i zamówtel. 12 201 86 86 (Pon.-Pt. 9:00-17:00)

Systemy filtrujące wodę SUPREME

Nowoczesny zmiękczacz wody SUPREME SOFT 26

Zmiękczacz wody SUPREME SOFT 26 to wydajny, oszczędny oraz przede wszystkim nowoczesny system zmiękczający wodę. Wykonany jest z wysokiej jakości komponentów, które odporne są na uszkodzenia oraz przystosowane do wieloletniej pracy. Domowe zmiękczacze SUPREME SOFT wyposażone są w wysokojakościowe złoże żywicy monosferycznej marki Lewatit, którego wydajność jest o wiele wyższa od powszechnie stosowanych żywic na rynku. Wykorzystanie najwyższej jakości złoża w połączeniu z pozostałymi komponentami zmiękczacza sprawia, że SUPREME SOFT 26 ogranicza trzykrotnie zużycie wody oraz soli na niezbędną regenerację zmiękczacza. Regeneracja wiąże się więc z niższymi kosztami w porównaniu z większością dostępnych na rynku domowych zmiękczaczy wody. Sterowanie urządzeniem odbywa się przez podświetlany ekran LCD z menu w języku polskim. Obsługa sterownika, jak i ustawienie zmiękczacza wody należy do czynności prostych oraz przyjemnych.

W ofercie producenta SUPREME dostępne są systemy zmiękczające wodę o różnej objętości złoża. Dobór odpowiedniego i wydajnego zmiękczacza wody jest kwestią indywidualną, dopasowaną do zużycia wody oraz ilości użytkowników. W przypadku problemów z odnalezieniem idealnego zmiękczacza do wody zachęcamy do kontaktu, zidentyfikujemy Państwa potrzeby oraz zaproponujemy dedykowany model urządzenia!

 

Wydajne złoże żywicy monosferycznej oraz system UpFlow gwarancją dokładnej filtracji

Domowy zmiękczacz wody SUPREME wykorzystuje system regeneracji przeciwprądowej UpFlow, który jest nowoczesną technologią stosowaną w urządzeniach zmiękczających wodę. W tradycyjnych systemach regeneracji roztwór solanki przepływa przez złoże zmiękczające w tym samym kierunku, co przepływ wody podczas normalnej pracy, co nazywane jest regeneracją współprądową (DownFlow). W przeciwieństwie do tego, system regeneracji przeciwprądowej (UpFlow) przeprowadza proces regeneracji w kierunku przeciwnym do przepływu wody w trakcie normalnej pracy zmiękczacza. Wiąże się to z większą efektywnością, ponieważ roztwór solanki kontaktuje się najpierw z najbardziej wyczerpaną częścią żywicy. Regeneracja złoża zmiękczacza wody wymaga mniej soli i wody a sam proces przebiega dokładniej, co przyczynia się do dłuższej żywotności złoża filtrującego. System regeneracji przeciwprądowej jest niezwykle wydajny, a same koszty eksploatacji są niższe!

 

Najważniejsze cechy zmiękczacza wody SUPREME

 

Jak przebiega proces regeneracja zmiękczacza wody?

Do prawidłowego procesu regeneracji urządzenie potrzebuje roztworu solanki, który jest przygotowywany z tabletkowanej soli oraz wody, która jest dostarczana oraz sterowana za pomocą zaworu sterującego. W kwestii użytkownika leży zapewnienie stałego napełnienia zbiornika solą, tak aby jej poziom oscylował w granicy 1/3 a 2/3 wysokości komory. Zbyt niski poziom soli może powodować nieodpowiednie nasycenie solanki, które przerodzi się w mniejszą wydajność. Dostarczenie zbyt dużej ilości soli może natomiast doprowadzić do zbrylania się soli, która tworzy skorupę lub bryły soli w zbiorniku. W przypadku zaobserwowania takiego zjawiska należy delikatnie usunąć nadmiar soli, opukując zewnętrzną stronę obudowy zbiornika lub ostrożnie usunąć ją za pomocą tępego narzędzia. Ostatecznie można również zalać zbryloną formę ciepłą wodą (maksymalnie 60*C) i delikatnie usunąć zbrylone elementy.

 

Kompaktowy zmiękczacz wody SUPREME SOFT 26

System zmiękczający wody SUPREME oprócz wysokiej wydajności charakteryzuje się również niewielkim gabarytem. Dla modelu SOFT 26 wymiary są następujące: 34,5 x 108,4 x 57,3(65,8) cm szerokość, wysokość, głębokość(głębokość, włączając obejście), a waga wynosi 35,5 kg. Takie urządzenie sprawdzi się w domach i pomieszczeniach, w których dostępna jest niewielka powierzchnia użytkowa. 

Specyfikacja techniczna zmiękczacza SUPREME SOFT

 

Jakie jest zużycie wody oraz soli podczas procesu regeneracji zmiękczacza? Kiedy przebiega proces regeneracji?

Zużycie wody i soli podczas procesu regeneracji wody zależy od kilku czynników, takich jak wielkość, jego wydajność, stopień twardości wody, a także od indywidualnych ustawień urządzenia. W typowych warunkach domowych wydajny zmiękczacz SUPREME SOFT 26 zużywa 116 litrów wody na każdy cykl regeneracji. Ilość soli potrzebnej do regeneracji również zależy od pojemności urządzenia oraz stopnia twardości wody. Dla standardowego gospodarstwa domowego zużycie soli w tym modelu wynosi 3,3 kg na cykl regeneracji. Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne zmiękczacze SUPREME SOFT wody są zaprojektowane tak, aby minimalizować zużycie wody i soli. Posiadają one systemy, które dostosowują czas i częstotliwość regeneracji do rzeczywistego zużycia wody, co pozwala na bardziej efektywne i ekonomiczne użytkowanie.

 

Jak obliczyć częstotliwość regeneracji zmiękczacza?

Aby obliczyć częstotliwość regeneracji złoża w nowoczesnym zmiękczaczu wody, należy uwzględnić kilka kluczowych parametrów. Przykładem może być zmiękczacz z określoną zdolnością jonowymienną i znaną twardością wody. Oto krok po kroku, jak można to wykonać:

 1. Znajdź zdolność jonowymienną zmiękczacza: Dla przykładu, zdolność jonowymienna wynosi 58 m³ i jest wyrażona w stopniach niemieckich (°dH).

 2. Określ twardość wody: W naszym przypadku, twardość wody wynosi 18 °dH.

 3. Oblicz wydajność zmiękczacza: Podziel zdolność jonowymienną przez twardość wody (58/18), co daje nam 3,22 m³. Ta liczba określa maksymalną ilość wody, którą zmiękczacz może przetworzyć między regeneracjami.

 4. Znajdź średnie zużycie wody: Załóżmy, że w domu zużywamy 20 m³ wody miesięcznie.

 5. Oblicz częstotliwość regeneracji: Podziel średnie miesięczne zużycie wody przez wydajność zmiękczacza (20/3,22), co daje nam około 6,21 regeneracji na miesiąc. Następnie, aby znaleźć średnią częstotliwość regeneracji, podziel liczbę dni w miesiącu przez liczbę regeneracji (30/6,21), co daje nam wynik około 4,8 dnia.

Oznacza to, że w tym konkretnym przypadku, zmiękczacz wody będzie wymagał regeneracji mniej więcej co 5 dni. Jest to przydatne, aby zapewnić optymalne działanie urządzenia i zapobiec problemom związanym z nadmiernym nagromadzeniem minerałów w złożu jonowymiennym.

W przypadku zmiękczaczy SUPREME proces regeneracji zazwyczaj przebiega w nocy między godziną 2 a 3 w nocy, oczywiście, jeżeli nie używamy w tym czasie wody. Wersja SOFT 26 dedykowana jest dla rodzin, które składają się z 3-4 osób. Jest to optymalna ilość, aby proces regeneracji nie przeszkadzał w codziennym korzystaniu, w przypadku większego zużycia wody proponujemy wybór wydajniejszego modelu.

 

Zalety zmiękczacza wody w domu

Stosowanie zmiękczacza wody niesie za sobą szereg korzyści, zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przemysłu. Aby zrozumieć te korzyści, ważne jest najpierw wyjaśnienie, czym są twarda i miękka woda.

Twarda woda zawiera wysokie stężenia minerałów, głównie wapnia i magnezu. Charakteryzuje się tym, że pozostawia osady kamienia kotłowego, może utrudniać pienienie się mydła i szamponów oraz przyczyniać się do uszkodzeń urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki czy zmywarki.

Miękka woda to woda o znacznie niższej zawartości tych minerałów. Jest bardziej przyjazna dla skóry, nie powoduje osadzania się kamienia i jest lepsza dla wydajności urządzeń.

Jeżeli te dwa pojęcia są już wyjaśnione, możemy przejść do korzyści wynikających ze stosowania zmiękczaczy do wody:

 1. Ochrona urządzeń: Zmiękczacze wody pomagają przedłużyć żywotność urządzeń gospodarstwa domowego, zapobiegając osadzaniu się kamienia.

 2. Lepsze wyniki prania i czyszczenia: Miękka woda lepiej współdziała z detergentami, co przekłada się na efektywniejsze pranie i czyszczenie.

 3. Oszczędność kosztów: Zapobiegając osadzaniu się kamienia, zmiękczacze wody zmniejszają potrzebę częstych napraw i konserwacji urządzeń, co oznacza oszczędności finansowe.

 4. Komfort dla skóry i włosów: Miękka woda jest delikatniejsza dla skóry i włosów, co może być szczególnie ważne dla osób z wrażliwą skórą lub problemami dermatologicznymi.

 5. Efektywność energetyczna: Urządzenia takie jak pralki i zmywarki pracują efektywniej z miękką wodą, co przyczynia się do oszczędności energii.

 6. Mniejsze zużycie detergentów: Miękka woda pozwala na zmniejszenie ilości używanych detergentów i środków czyszczących.

 

Przykładowy schemat instalacji zmiękczacza wody SUPREME SOFT 26

Stosowanie filtrów korpusowych przed zmiękczaczem wody ma kilka istotnych zalet, które przyczyniają się do lepszego działania całego systemu uzdatniania wody oraz ochrony sprzętów domowych. Do niewątpliwych zalet wykorzystania filtrów korpusowych należy usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych takich jak piasek, rdza, osady oraz inne drobne zanieczyszczenia. Usuwając większe zanieczyszczenia przed wejściem wody do zmiękczacza, filtr korpusowy z zapobiega ich osadzaniu się w instalacjach i na elementach urządzeń gospodarstwa domowego, co może przedłużać ich żywotność. Zalecamy, aby podłączyć urządzenie do źródła wstępnie przefiltrowanej wody, właśnie przy wykorzystaniu takiego rodzaju filtra narurowego.

Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat podłączenia stacji zmiękczającej wodę.

Przykładowy schemat instalacji zmiękczacza wody SUPREME

 

Najważniejsze korzyści wynikające z użytkowania zmiękczaczy SUPREME SOFT:

 • Wydłużony okres gwarancji:
  - 10 lat gwarancji na obudowę
  - 5 lat gwarancji na zawór oraz pływak
  - 3 lata gwarancji na elektronikę (nie dotyczy zasilacza)

 • Wysokowydajna, nowoczesna żywica monosferyczna Lewatit

 • Elektroniczny, objętościowo-czasowy zawór sterujący

 • Podświetlany ekran LCD z menu w języku polskim

 • Regeneracja przeciwprądowa - UpFlow: niskie zużycie wody oraz soli w czasie regeneracji złoża

 • Wykonany z wysokiej jakości tworzyw oraz podzespołów

 • Niskie koszty eksploatacji urządzeń - inwestycja w produkty SUPREME SOFT to wybór na wiele lat, w ciągu których filtr utrzymuje stałą wydajność i niskie koszty eksploatacji

 • Niezbędne materiały oraz menu w języku polskim

 

Dane techniczne zmiękczacza wody SUPREME SOFT 26:

 • Rekomendowana ilość domowników: 3-4 osoby

 • Pojemność złoża żywicy monosferycznej: 26 litrów

 • Ciśnienie robocze min./maks.: 1,4 bar / 8,3 bar

 • Temperatura robocza min./maks.: 2°C - 48°C

 • Maksymalny pobór mocy: 17 W

 • Złącze hydrauliczne wlot/wylot: gwint zewn. 3/4” BSP

 • Rodzaj sterowania: Elektroniczne-objętościowe

 • Rodzaj regeneranta: Sól pastylkowa

 • System regeneracji: Przeciwprądowy

 • Zużycie soli na regenerację: 3,3kg

 • Zużycie wody płuczącej na regenerację (przy 3 bar): 116 litrów

 • Wymiary: 34,5 x 108,4 x 57,3(65,8) cm szerokość x wysokość x głębokość (głębokość, włączając obejście)

 • Waga: 35,5kg

 • Maksymalna pojemność magazynowania soli: 125kg

Dostępność produktu
Produkt na zamówienie
Gwarancja najniższej ceny na rynku
Tak
Rodzaj połączenia 1
3/4 cala
Ciśnienie maksymalne
8,3 bar
Ciśnienie minimalne
1,4 bar
Minimalna temperatura wody
2 stopnie Celsjusza
Maksymalna temperatura wody
48 stopni Celsjusza
Pobór mocy
17 W
Wymiary zbiornika ciśnieniowego
9x35 cali
Objętość złoża
26 litrów
Nominalna zdolność jonowymienna (stopnie francuskie)
133 m3 x f
Nominalna zdolność wymienna (stopnie niemieckie)
75 m3 x d
Zużycie soli na regenerację
3,3 kg
Zalecany maksymalny przepływ roboczy
2,6 m3/h
Zużycie wody w trakcie płukania na regenerację przy ciśnieniu 3 bar
116 litrów
Sterowanie
elektroniczno-objętościowe
System regeneracji
przeciwprądowy
Maksymalna pojemność magazynowania soli
125 kg
Szerokość (cm)
345 mm
Głębokość (cm)
573 mm
Wysokość (cm)
1084 mm
Waga (kg)
35,5 kg
Gwarancja
3 lata na elektronikę, 5 pływak + zawór sterujący, 10 lat obudowa zbiornika ciśnieniowego obudowa i pokrywa górna (gwarancja wymaga cyklicznych przeglądów i urucho
Wyposażony w WiFi
NIE
Rodzaj złoża
żywica monosferyczna
Ilość domowników
3-4
Do pobrania
Nasi klienci najczęściej pytają o
Masz pytania?
Chcesz zamówić przez telefon? Masz pytania? Zadzwoń:12 201 86 86 lub 512 290 310
Zadaj swoje pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o SUPREME SOFT 26 Profesjonalny zmiękczacz wody

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 20 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Super
2024-02-02
Grzegorz, Bydgoszcz
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Z naszego bloga

Miękka woda - najlepszy przyjaciel Twojej skóry!
Od domowych sposobów, po zaawansowane zabiegi w gabinetach: sięgamy po różne metody dbania o skórę i włosy. Niekiedy okazuje się jednak, że mimo wszelkich starań, skóra po kąpieli staje się podrażniona, a włosy suche i sztywne. Okazuje się, że nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą, jeśli powodem jest twarda woda w domu...
Czytaj więcej
Ile kosztują filtry do wody?
W szerokiej ofercie urządzeń do filtracji wody znajdziemy produkty dostosowane do każdych potrzeb. Podobnie, jak zróżnicowane są ich funkcje, tak i duża jest rozpiętość cenowa. Począwszy od popularnych dzbanków z filtrem, skończywszy na rozbudowanych, wielostopniowych systemach...
Czytaj więcej
Jak pozbyć się kamienia z wody w domu?
Twarda woda potrafi być prawdziwą zmorą. Kamień w czajniku odbiera przyjemność z picia ulubionych napojów, doprowadza do awarii urządzeń AGD i piecy. Kamień to nie tylko uciążliwy osad, ale i dodatkowe koszty. Na szczęście istnieją na niego sposoby...
Czytaj więcej
Ochrona pralki i zmywarki przed kamieniem
Awaria domowych urządzeń zazwyczaj przytrafia się w najmniej spodziewanym momencie. Zazwyczaj winny jest osad z kamienia! Osadza się na elementach grzewczych, prowadząc do ich uszkodzenia. Na szczęście są sposoby, by zabezpieczyć pralkę i zmywarkę przed kamieniem...
Czytaj więcej
Czym jest twarda woda i jak sobie z nią poradzić?
Twarda woda to powszechny problem. Powoduje powstawanie nieestetycznych zacieków na armaturze, przyczynia się do skrócenia żywotności urządzeń AGD. Na szczęście istnieją sposoby na zmiękczenie wody w domu, a tym samym pozbycie się uporczywego kamienia.
Czytaj więcej
Czy woda po zmiękczaczu nadaje się do picia?
Nieestetyczne osady na naczyniach, uporczywy kamień w czajniku, ciągłe naprawy pralki... Twarda woda przysparza licznych kłopotów. Dzięki zmiękczaczom wody, możemy poprawić ich jakość jak w omówionym przez naszego eksperta przykładzie.
Czytaj więcej
Negocjuj cenę
Uważasz, że cena tego produktu jest zbyt wysoka? Negocjuj!
Powodem negocjacji może być np. link do sklepu, w którym znalazłeś ten produkt taniej niż u nas.
Napisz także jaką ilość produktów chcesz kupić.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel